Homeopatie léčí rýmu

Rýma
je jedním z největších problémů medicíny jak alopatické, tak homeopatické. O lékaři, který dokáže léčit rýmu, můžeme říci, že ovládl lékařské umění. Rýma je složitým problémem a její léčba je komplikovaná  především proto, že může mít velmi mnoho příčin.
Známe rýmu alergickou, u níž rozlišujeme alergie na teplo nebo chlad, na prach, na potraviny nebo pyl. Dále existuje rýma virová nebo také rýma vazomotorická.
V homeopatii existuje několik stovek léků, které se zaměřují na léčbu rýmy, ale „královnou“ homeopatické léčby rýmy je Allium cepa.Tento lék dokáže léčit rýmu, která je způsobena prochladnutím nohou, alergickou rýmu na pyl, alergickou rýmu na prach, dokáže léčit alergii na teplo, je také významným lékem při léčbě potravinových alergií, které mohou být doprovázeny rýmou i svěděním kůže. 
Allium cepa je mimo jiné lékem, který na lidský organismus působí svými velkými čistícími účinky. Pomáhá odstraňovat všechny problémy spojené s různými druhy alergií.
Allium cepa (na fotografii) neboli Cibule kuchyňská je nejznámější a jednou z nejužívanějších potravin na světě. Allium cepa se od nepaměti používá při nachlazení, pro zvýšení imunity, při rýmě. Ve své syrové podobě má ale několik nevýhod. Jednou z nich je její charakteristická vůně a další nevýhodou je silné podráždění kůže nebo sliznice, na kterou byla přímo aplikována. 
Některé homeopatické školy tento lék podceňují, jde však o velký homeopatický lék a může být i vynikajícím příkladem homeopatického principu podobnosti. Jako potravina je natolik agresivní, že už při rozkrojení vyvolává pálení v očích a nosních sliznicích, slzení a uvolnění rýmy. Přesně tyto nepříjemné projevy dokáže tento homeopatický lék výborně řešit.       
V homeopatii se Allium cepa využívá při léčbě nejrůznějších druhů rýmy – tekoucí s pocitem pálení v oblasti nosu, alergické, z nachlazení, virového původu. Je skvělým lékem na potravinovou alergii – na nesnášenlivost ovoce a zeleniny, šťáv či vína, a na s tím spojené nepříjemné zažívací potíže. Je vynikající při ledvinových a močových potížích a také jde o nepostradatelného pomocníka žen trpících nepříjemným výtokem, a tím i druhotnou neplodností. Rovněž pomáhá při bronchitidě a zápalu plic. Je také vynikajícím preventivním lékem jak proti nachlazení, tak i v jarní sezoně alergií. Po podání homeopatického léku Allium cepa AKH se organismus může začít „čistit“, tedy v případě rýmy to znamená větší spotřebu kapesníčků, tato reakce po krátké době odezní a pacientovi se značně uleví.

Případ z homeopatické praxe
Před několika lety přivedla jedna maminka svou patnáctiletou dceru, dívka měla těžkou alergii na ovoce, zeleninu i na luštěniny. Stav pacientky se postupně horšil – hubla, měla těžké průjmy, trápily ji záněty ledvin a močových cest, afty. Při změně počasí trpěla dusivým kašlem spojeným s vykašláváním hlenu.
Tři roky nikdo nebyl schopen stanovit diagnózu, uvažovalo se, že by se mohlo jednat o potravinovou alergii. Poupravit jídelníček však bylo takřka nemožné, protože dívka byla alergická téměř na všechno. Zastavila ve vývoji, nerostla, neměla měsíčky, užívala léky na astma, které jí však moc nepomáhaly a vyvolávaly krvácení mimo pravidelný cyklus, kvůli anemii byla také bledá.
Ze všeho nejvíce však dívku trápila chronická rýma. Dostala proto lék Allium cepa AKH 2 tablety 3 krát denně. Přestože zoufalým rodičům už zbyla jen poslední kapka naděje, přislíbili, že dohlédnou na pravidelné užívání léku.
Po týdnu se dívčin stav zhoršil, rodiče vypovídali, že tolik průjmů a hlenu u dcery nepamatovali. Pacientka však měla pokračovat v léčbě. Po čtyřech dnech užívání, během nichž symptomy postupně ustupovaly, dívčiny problémy jakoby zázrakem zmizely. Byla bez dusivého kašle, průjmů, nutkání močit, rýmy a ekzému. Objevila se chuť k jídlu, pacientka po dlouhých letech konečně trochu přibrala. Mohla jíst jídla, na která dříve měla alergii. Po půl roce z ní byla úplně jiná slečna. Už nebyla bledá, ale velmi pěkně nalíčená, měla zcela jinou chůzi a její oči zářily životem. Doháněla vše, co za dlouhé tři roky zameškala. Na další kontrolu přišla v doprovodu přítele, sebejistá a krásná, už bez jakýchkoli potíží.

MUDr. A. Fesik

http://www.mojemedunka.cz/Homeopatie-str.aspxPřihlašte se k odběru novinek

Nechte se informovat o novinkách a akcích ze světa homeopatie.

MUDr. Alexander Fesik

MUDr. Alexander Fesik