HOMEOPATIE SE VE VĚTŠÍ MÍŘE OBJEVILA V ČESKÉ REPUBLICE V DEVADESÁTÝCH LETECH. TEHDY TO BYLA NOVINKA A PRO VĚTŠINU LIDÍ I VELKÁ NEZNÁMÁ. JAK HODNOTÍTE POZICI HOMEOPATIE V DNEŠNÍ DOBĚ?

Homeopatie má mnoho výhod, které jsou v souznění s dnešním moderním myšlením o ekologii a „návratu k přírodě“. Je individuální a velice šetrná, a to nejen k pacientovi, ale i k přírodě. Pro výrobu homeopatického léku potřebujeme jen velmi málo energie a vody, také zdroje léčivé látky jsou velmi šetrně využívány, například jed 99 včel vystačí pro výrobu homeopatického léku Apis mellifica pro tisíce pacientů.

Homeopatické léky jsou také bezpečné pro okolní prostředí i po skončení exspirace, takže likvidace nepoužitých léků nezatěžuje přírodu. Vzhledem k tomu, kolik různých konzervantů, barviv a jiných látek obsahují dnešní potraviny, kosmetika, prací prášky, přibývá lidí, kteří se z různých důvodů snaží omezit množství „chemie“ ve svém životě. Ať už je k tomu vybídla alergie nebo přesvědčení, zájem o „přírodní léčbu“ stoupá. Lidé se snaží šetřit sebe i své děti a neužívat „chemické“ léky v případech, které se dají velmi dobře zvládnout například homeopaticky. Mnoho mladých maminek se snaží hledat šetrnější léčbu pro své děti. Další výhodou je to, že homeopatii mohou využít i pacienti, kteří se léčí na nějaké chronické onemocnění a mají omezení ve volbě léků.

POTVRZUJE VAŠE SLOVA PRVNÍ HOMEOPATICKÝ KONGRES U PŘÍLEŽITOSTI 222. VÝROČÍ ZNOVUOBJEVENÍ PRINCIPU PODOBNOSTI, KTERÝ PROBĚHL LETOS V DUBNU V OSTRAVĚ? JAKÝ BYL OHLAS ODBORNÉ VEŘEJNOSTI?

Měli jsme velmi pozitivní ohlasy. Účastníci z řad lékařů, farmaceutů a veterinářů si velice pochvalovali jak kvalitu programu, tedy témata přednášek a příspěvků, tak odbornou úroveň přednášejících, ocenili také organizaci jako celek a zdůraznili velmi příjemnou a přátelskou atmosféru. Již nyní dostáváme dotazy, kdy se bude konat druhý ročník.

AKADEMIE KLASICKÉ HOMEOPATIE JE NA POMĚRY FARMACIE, KDE VLÁDNOU NADNÁRODNÍ GIGANTI, MALÁ FIRMA. JAK SE VÁM DAŘÍ DOSTÁVAT SE VÍCE DO POVĚDOMÍ LIDÍ?

Naše společnost si zakládá na příjemné a pohodové pracovní atmosféře. Vážíme si práce každého pracovníka i všech, kteří s námi spolupracují externě. Snažíme se budovat vřelé vztahy a poskytovat maximum péče jak našim pacientům, tak lékárnám, které s námi spolupracují. Pro příznivce homeopatie pořádáme v létě homeopatické výlety do přírody, které nám pomáhají, abychom se všichni lépe poznali a v přírodě rozšířili své homeopatické vědomosti a podělili se i o zkušenosti z praxe. Výlety nejsou nijak fyzicky náročné, a může se jich zúčastnit kdokoli, komu je myšlenka homeopatie a příroda blízká.

JAKÉ JSOU CÍLE AKADEMIE KLASICKÉ HOMEOPATIE DO BUDOUCNA? VÝVOJ HOMEOPATIE U NÁS

Od založení je naším cílem, aby se profesionální homeopatie stala běžnou léčebnou metodou v každodenní praxi. Snažíme se, aby kvalitní, profesionální a pohotová homeopatická pomoc byla dostupná každému, kdo ji bude potřebovat. Proto nabízíme odborné školení v homeopatii, vyrábíme homeopatické léky a poskytujeme poradenství pro pacienty i homeopaty.

Angis revue 3/2012

http://www.angis.cz/angis_revue/ar_clanek.php?CID=295Přihlašte se k odběru novinek

Nechte se informovat o novinkách a akcích ze světa homeopatie.

MUDr. Alexander Fesik

MUDr. Alexander Fesik