Aktuality a novinky


HOMEOPATIKUM TÝDNE: Sulfur AKH

21.10.2019 HOMEOPATIKUM TÝDNE: Sulfur AKH

Lidé pokašlávají v tramvajích, okolo autobusových zastávek se hromadí použité kapesníky a na nákup – to aby se člověk nejlépe vybavil rouškou. Naštěstí to zatím nejsou stavy, které by vás skolily na kolena a poslaly na týden do postele. Nicméně nepříjemné jsou, to zase jo. Z Akademie klasické homeopatie vám proto posíláme radu: Zapomeňte na roušky a kapesníky – a na rozjíždějící se podzimní kašle a dýchací potíže s ucpaným nosem, vyzkoušejte homeopatikum Sulfur AKH.

„Potence není důležitá. Důležitá je správná volba homeopatického léku.“ (James Tyler Kent)

HOMEOPATIKUM TÝDNE: Dulcamara AKH

23.9.2019 HOMEOPATIKUM TÝDNE: Dulcamara AKH

Všimli jste si, jak v posledních dnech přibývá stížností na bolavá záda, bolavá kolena a bolavá ramena? Slýcháme to doslova ze všech stran bez ohledu na věk. Vůbec totiž neplatí, že na bolavé klouby trpí jen lidé pokročilého věku. Naopak, takové trápení je evergreenem začátku podzimu nás všech. Homeopaté dokonce říkají, že v těchto dnech nastává období homeopatika Dulcamara – jinými slovy, začínají nám chladné, a hlavně vlhké dny. Pokud vám hlad a vlhko nedělají dobře, stačí, abyste na chvíli na zahrádce pohrabali trávu nebo si třeba venku zasportovali, a už se večer nemůžete hýbat. Když teploty klesají pod deset stupňů a z luk a lesů se na nás ráno valí mlhy, účinnou pomocí proti následným bolestem je homeopatikum Dulcamara AKH.

„Potence není důležitá. Důležitá je správná volba homeopatického léku.“ (James Tyler Kent)

 

VII. HOMEOPATICKÉ KAZUISTIKY

23.9.2019 VII. HOMEOPATICKÉ KAZUISTIKY

HOMEOPATICKÁ LÉČBA DÝCHACÍCH POTÍŽÍ | 19. – 20. 10. 2019 | Imperial Hotel Ostrava

Všechny příznivce homeopatie srdečně zveme na VII. homeopatické kazuistiky; oblíbený kongres zaměřený na případy využití homeopatie v profesionální praxi. Letošní ročník se uskuteční ve dnech  19. – 20. 10. 2019 v Imperial Hotelu Ostrava a ponese se v duchu tématu Homeopatická léčba dýchacích potíží.

Pod široký deštník „dýchacích potíží“ se schová ledasco – od ucpaného nosu na vrcholu topné sezóny až po celoživotní astma, které postiženého ohrožuje na životě a omezuje ho na jeho kvalitě. Dýchací potíže často nejsou pouze dočasnou záležitostí, která vbrzku pomine a už se nikdy nevrátí. Většinou se jedná o dlouhodobý, přetrvávající problém, jehož přítomnost se liší pouze intenzitou příznaků.

K efektivnímu léčení a vyléčení dýchacích potíží – ať už na sebe berou jakoukoliv podobu – je proto potřeba celostního a vysoce individualizovaného přístupu k pacientovi. Přesně takového, který nabízí homeopatie. Ta – ať už jako hlavní léčebná metoda nebo jako podpůrná léčba v součinnosti s metodami klasické medicíny – dokáže pacienta vrátit na cestu ke zdraví.

S konkrétními případy pacientů s úspěšně zvládnutými dýchacími obtížemi nás i tentokrát přijedou seznámit přední čeští homeopaté z celé České republiky.

Stejně jako v minulých letech bude Akademie klasické homeopatie i pro letošní ročník jednat o udělení akreditace České lékárenské komory. Samozřejmostí také je, že odborný program bude vyvážen přátelskou atmosférou společenského večera s hudbou a tancem.

VII. HOMEOPATICKÝ KONGRES

3.4.2018 VII. HOMEOPATICKÝ KONGRES

HOMEOPATIE PRO ZDRAVÍ ŽENY | Imperial Hotel Ostrava | 13.–15. dubna 2018

Letošní kongres bude zaměřen na problémy a změny klíčových období vývoje ženy včetně puberty, dospívání či klimakteria. Zaostří na těžkosti spojené s nepravidelným menstruačním cyklem, běžné, ale i složitější potíže v těhotenství a při porodu.

Významná část programu bude věnována ženské psychice, problematice neplodnosti, poporodním depresím či mánii, snížení imunity, přibírání na váze a mnoha dalším tématům. Své názory v příspěvcích z homeopatické praxe představí odborníci s mnohaletými zkušenostmi.

Odborný program je zaštítěn akreditací České lékárnické komory, která jej ohodnotila 17 body.

Bližší informace naleznete na webových stránkách Studujtehomeopatii.cz.

HOMEOPATIE NA HOREČKU

4.11.2016 HOMEOPATIE NA HOREČKU

Od rána řádilo jako černá ruka, po obědě se z něj stala hromádka neštěstí. Hlavička bolí, tváře jsou rudé, oči jako sklíčka. V okamžiku, kdy dítko začne z ničeho nic „hořet“, propadnou mnozí obavám z hrozící katastrofy. Horečka však sama o sobě není něčím špatným. Je pro vás signálem, že dětský organizmus bojuje proti infekci a vyšší teplota mu v této bitvě dokonce pomáhá. S Bella-donnou AKH může dítě horečnaté stavy zvládnout bezpečně a vlastními silami.

Je-li v těle něco v nepořádku, odpoví nám horečkou. Situaci, kdy se výše tělesné teploty přehoupne přes 38°C, vyvolávají tzv. pyrogeny. Ty působí na centrum termoregulace v hypotalamu. Horečka v tu chvíli funguje jako posilovač imunitního systému a brání dalšímu množení nežádoucích patogenů (viry, bakterie atd.), proto ji do 38°C nesnižujeme. Teplotu nad touto hranicí je třeba opatrně snižovat, zejména u malých dětí ve věku od jednoho do čtyř let. Důvodem je zvýšené riziko vzniku nebezpečných febrilních křečí (asi u 2,5 % všech dětí).

Osvědčeným lékem náhlých horečnatých stavů je homeopatikum Bella-donna AKH. Ulevuje dětem, které vynikají temperamentem a snadno se rozčílí. Nemoci u nich mívají rychlý a dramatický průběh. Nejčastěji onemocní angínou, chřipkou nebo bronchitidou. Typické jsou pro ně právě náhlé a vysoké horečky s přecitlivělostí smyslů (sklon k blouznění), s rozšířenými zornicemi, studenými končetinami, zarudlým obličejem, horkou hlavou a  zimnicí. Bella-donna AKH vysoké teploty šetrně sráží, tiší palčivé bolesti oteklých mandlí, bříška a kloubů a především snižuje riziko febrilních křečí. Bella-donna AKH také pomáhá při prořezávání zoubků provázené horečkou s tepavou bolestí dásní (bývají až višňově rudé). Je skvělou volbou při prudkých bolestech uší a krku a vhodná je rovněž při úpalu, úžehu nebo popáleninách.

Případ z praxe: Začátkem roku mě navštívila maminka s 9letou dcerkou. Obě blondýnky s modrýma očima, výrazné typy. Dívku celoročně trápily komplikované, streptokokové angíny s vysokými teplotami, během kterých silně blouznila. Byť byla léčena antibiotiky, záněty se stále opakovaly a matka pochybovala o  schopnostech dceřina pediatra. Prospěch dívky se vlivem častých absencí zhoršoval, navíc si začala ráda povídat s „tvory“, které v horečce vídávala. Začala tedy užívat lék Bella-donna AKH. 2 tablety 4krát denně, akutně 2 tablety každou hodinu. Angíny zmizely po měsíci léčby a dosud se nevrátily.

Bella-donnu AKH doporučuji užívat: dospělí 2 tablety 3x denně, děti 1 tableta 3x denně. Pokud horečka trvá déle než 48 hodin a nedochází ke zlepšení zdravotního stavu, situaci neprodleně řešte s lékařem!


Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

HOMEOPATIÍ PROTI AKNÉ

12.10.2016 HOMEOPATIÍ PROTI AKNÉ

Tváře samá černá tečka, uprostřed čela pupen jako Říp. Babské rady, kosmetika ani procedury nezabírají, zato se starají o pravidelný a pořádný průvan v peněžence. Mačkání a pracná kamufláž všech těch flíčků, jizev a nových bolestivých pohrom se zdá bez konce. Přitom pubertě už dávno odzvonilo. Jestliže se akné vrací stále jako bumerang, možná právě s homeopatií mu dáte konečně na frak.

Acne vulgaris, čili zánět mazových žláz, je nevítaným společníkem nejen v době dospívání. Trpí jím zhruba 50 % dospělých, nejčastěji ženy mezi 25. a 45. rokem. Příčinou je mužský hormon testosteron, který stimuluje žlázy k nadprodukci kožního mazu. Běžné nečistoty z povrchu kůže a „tuk“ vytvoří zátky, čímž dojde k ucpání. Množením bakterií vznikne hnisavý zánět ve formě vřídku různé velikosti. Na obličeji, zádech, hrudi, šíji a na dalších místech. Hojení je zdlouhavé, bolestivé, nezřídka zůstane trvalá stopa na těle i na duši. K tvorbě akné přispívá také dědičnost, stres, některé léky, nevhodná kosmetika, intenzivní slunění nebo kouření. Hladina hormonů v ženském těle velmi kolísá. Menstruace, těhotenství a porod, klimakterium, změna nebo vysazení antikoncepce se na pleti vždy zánětlivě projeví. Dojde-li však k rapidnímu zhoršení, včetně potíží s vlasy (mastí se a řídnou), mějte se na pozoru.

Osvědčenými homeopatiky v léčbě a prevenci hormonální nerovnováhy jsou přípravky Graphites AKH a Sulfur AKH. Dámám, které trápí nadváha a řídnutí kštice z důvodu hypofunkce štítné žlázy, doporučuji  Graphites AKH. Bývají unavené, ospalé a bez energie, „vyzdobené“ různými vyrážkami a jejich nehty jsou jako z papíru. Mívají sklon k fibroadenomům, cystám na vaječnících a nepravidelnému cyklu. Jsou přecitlivělé, úzkost a nejistotu potlačují pojídáním sladkostí. Lék Graphites AKH upravuje hormonální výkyvy, menstruaci i neřízené mlsání. Zlepšuje kvalitu pleti, vlasů (i po chemoterapii a ozařování), nehtů a urychluje hojení jizev po operacích a úrazech. Významně snižuje riziko recidivy nádorových onemocnění. Přívalem energie a chuti k přirozenému pohybu, úspěšně redukuje váhu.

Pacientkám, které v období klimakteria přepadají silné návaly s nadměrným, agresivně páchnoucím pocením, pomáhá lék Sulfur AKH. Usměrňuje jejich vznětlivost a podrážděnost. Stimuluje metabolismus k rychlému spalování a snižuje riziko vzniku cukrovky z přejídání. Je lékem nápadně zhoršené pleti v důsledku hormonálních změn. Pokožka obličeje bývá zarudlá, mastná s velkými ložisky akné v různých stadiích zanícení. Svědivým, pálivým ekzémem bývá postižena i oblast třísel, podpaží a mezi prsty (rukou i nohou). Sulfur AKH spouští vnitřní intoxikaci organismu, čímž dochází k čištění kůže a hojení zánětu ve všech formách (tzv. „syndrom nečisté kůže“). V kombinaci s lékem Graphites AKH skvěle pomáhá při léčbě lupénky.

Léky doporučuji užívat takto: Sulfur AKH: 1-2 tablety 3x denně, v akutních stavech 1-2 tablety co 1-2 hodiny. Jako prevenci 3 tablety ráno. Graphites AKH: 2 tablety 3x denně.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

HOMEOPATIÍ PROTI TRÉMĚ

30.8.2016 HOMEOPATIÍ PROTI TRÉMĚ

Atmosféra v sále by se dala „krájet“. Maminky ve svátečním, tátové naposledy leští objektivy fotoaparátů, dědečkové brýle, babičky si chystají kapesníčky. Co naplat, že mě paní učitelka uklidňuje, na pódium musím. Ale co to?! Šel tudy a měl dudy? A jak to bylo s tím…ha?! Tma před očima, kolena se třesou, já nic nevím! Ta ostuda! Máma bude brečet, táta řvát a ostatní? Ti se mi budou smát! Je to jasné, uteču…!

Strach ze selhání, ostudy a ponížení, to je tréma. V mírné formě motivuje k výbornému výkonu, stačí však málo a může se zvrhnout v závažný problém. Zmatek, myšlenkový blok nebo úplný výpadek paměti (okno) střídá zrychlený tep, nevolnost, pocení, zrudnutí tváře nebo červené fleky na krku a hrudi. Zásadními faktory ovlivňující sílu trémy jsou osobnost a výchova. Obojí se u dětí poprvé projeví v předškolním a školním věku. Škola je pro každé dítě životní událostí, zlomem, kterému je přikládána důležitost i ze strany rodičů. Dobré výsledky přináší pochvalu a odměnu. Neúspěch kritiku, trest, odmítnutí nebo ztrátu náklonnosti. Tyto následky bývají původci úzkostí a  strachu ze selhání při zkoušce, testu, veřejného vystoupení. Z čehokoli. Takový dlouhodobý stres může ohrozit osobní vývoj a zdraví každého dítěte. Aby naši nejmenší dokázali čelit trémě, musí rozvíjet svou psychickou odolnost a  uvědomit si vlastní sebehodnotu.

Homeopatické léky Argentum nitricum AKH a Artemisia vulgaris AKH jim k tomu mohou významně napomoci. Vystrašeným a zakřiknutým dětem, které trpívají nechutenstvím, pomáhá Artemisia vulgaris AKH. Dítka tohoto typu jsou mimořádně citlivá a lekavá, drobné postavy s bledou pletí, suchou pokožkou a tmavými kruhy pod očima. Trpí koktavostí a  výpadky paměti při veřejném projevu. Stres jim působí náměsíčnost a poruchy spánku, což je velmi vyčerpává. Artemisia vulgaris AKH pomáhá při ospalosti ve dne, sklonech k zapomínání, stavech po leknutí, při náměsíčnosti a upravuje spánkový režim.

Argentum nitricum AKH mírní neklid a nejistotu bystrých dětí s výraznou chutí na sladké. Snadno propadají panice a úzkosti, což vede k průjmům, bolestem hlavy nebo bříška. Často nemohou v noci samými starostmi (i bolestmi) usnout, nezřídka je vzbudí pomočení. Argentum nitricum AKH navodí psychickou pohodu dětem, které mají strach ze školy, koktají a zajíkají se. Je osvědčený při překonání fyzických i psychických příznaků trémy před náročným jednáním nebo zkouškami (svalový třes, nespavost, závratě a slabost). Je tedy oblíbeným lékem maturantů, studentů i manažerů. Homeopaté tento lék doporučují i při léčbě žaludečních, dvanácterníkových vředů a vředového zánětu tlustého střeva.

Doporučené užívání:  Artemisia vulgaris AKH: při potížích 1-2 tablety 2-3x denně. V akutních případech  1-3 tablety každé 1-2 hodiny. Jako prevence 3 tablety ráno. Argentum nitricum AKH: 2 tablety 3x denně, děti 1 tableta 3x denně.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

HOMEOPATIÍ NA STRIE A CELULITIDU

27.7.2016 HOMEOPATIÍ NA STRIE A CELULITIDU

Venku horko k zalknutí a bezradná žena před šatníkem. Jen špetka šťastlivců může s čistým svědomím říct: „To neznám.“ Většina navzdory krutému vedru nakonec místo kraťas a krátkých sukýnek volí kalhoty a šaty až po kotníky. Plavky nebo snad návštěva nuda pláže v rouše Evině nepřipadá už vůbec v úvahu. I když všechny ty hrbolky, důlky a praskliny na stehnech, hýždích a břiše představují vesměs drobné nedostatky, jež jsou mimo rozlišovací schopnost mužů, ženy je mnohdy vnímají málem jako zrůdné anomálie patřící málem do světa sci-fi. Do úmoru cvičí, hladoví, potírají se zázračně působícími i zázračně drahými mastmi, jen aby „TO“ zmizelo.

Změny podkožního vaziva a kůže, tedy celulitida a strie, trápí 90 % dívek a dam. Ani mužům se nevyhýbají, byť mají stabilní hormonální systém a silné podkoží, trpí těmito problémy až 5 % z nich. Rizikovými faktory u žen jsou: genetická dispozice, nevyvážená strava, nedostatek tekutin a pohybu, stres či kouření. Spolu s estrogenem, který tvaruje ženské tělo v pubertě, těhotenství, po porodu, během menopauzy nebo při užívání antikoncepce, nahrává celulitidě a striím stagnace lymfatického systému a hromadění toxinů v tuku v podkoží. Změny jsou v počátku spíše kosmetickou záležitostí. Lze je úspěšně korigovat stravou a cvičením. Jsou však nevratné a ani nastolení zdravého životního stylu je zcela neodstraní. Přesto jde o zásadní krok, jak dalšímu rozvoji takových „vad na kráse“ zamezit. A přidat můžete i účinné homeopatické zbraně.

Předním osvědčeným prostředkem je Calcarea carbonica AKH. Efektivně pomůže předejít zhoršení stavu a zdravotním obtížím v podobě otoků, popraskaní žilek, křečových žil včetně těžkých psychických stavů, které vás dříve či později mohou dostat na úplné dno. Je lékem zejména pro ženy se sklonem k zimomřivosti, zadržování tekutin a přibývání na váze při hormonálních výkyvech. Obvykle tento typ pacientek trpívá v důsledku psychického vypětí a stresu záchvaty „žravosti“. Pod tlakem jsou přecitlivělé, plačtivé, vztahovačné, uklidní se konzumací sladkostí. Calcarea carbonica AKH (doporučuji 3x denně 2 tablety) tyto stavy mírní. Napomáhá k hormonální stabilitě a pravidelnému cyklu.

A osvědčila se rovněž v léčbě neplodnosti. Upravuje činnost lymfatického systému. Po půl roce užívání pacientky hubnou, vytrácí se otoky (ve tváři i v končetinách), mají více energie a chuti k přirozenému pohybu. Pomíjí touha po cukru, jsou vyrovnanější a lépe zvládají náročné situace. Zlepšuje se kvalita kůže a vlasů, což přináší zvýšení sebevědomí.

Podotýkám, že život není totéž co soutěž krásy. Dopřejte svému tělu dostatek pohybu a rozumného cvičení, abyste se zbavily nadbytečného tuku. Jezte zdravě, pijte dostatek vody a hlídejte si hladinu hormonů. Jde především o vaše zdraví. Fyzické i psychické. Proto na vás, dámy, apeluji: važte si sebe samých. Pouze tehdy, když se budete mít skutečně rády, získáte k sobě tu pravou úctu a my, muži, k vám budeme s láskou a obdivem oprávněně vzhlížet.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

SLUNEČNÍ ALERGIE: STÍN A DLOUVÝ RUKÁV, NEBO HOMEOPATIE?

23.6.2016 SLUNEČNÍ ALERGIE: STÍN A DLOUVÝ RUKÁV, NEBO HOMEOPATIE?

Nevzhledné a začervenalé fleky a pupínky, které pálí a svědí k zbláznění. Poškrábání nepřináší úlevu, ale bolest. Výjimkou nejsou ani opary, které postihují rty, oči, podpaží, v extrémních případech i genitálie. Sluneční alergie je velice nepříjemné onemocnění, které dovede potrápit poměrně vysoké procento zejména ženské populace.

Potíže nastávají převážně na jaře, při prvních slunečních paprscích, kdy je ještě kůže po zimě příliš citlivá a na slunce nepřipravená, a pak v létě při intenzivním slunění během dovolených u moře. Východiskem je buď okamžité nasazení antihistaminik a důsledné vyhýbání se sluníčku, popř. pečlivé ukrytí kůže dlouhými rukávy a nohavicemi. Nebo je tu ještě homeopatie.

Hlavním přípravkem v případě solární dermatitidy je Natrium muriaticum AKH. Pacienti, kterým lék svědčí nejvíce a které alergie na slunce zpravidla postihuje, by se měli během hlavní letní sezony pobytům u moře spíš vyhýbat. Specifické prostředí přímořských oblastí průběh alergie výrazně zhoršuje. A nejen alergie. Slunce a horko těmto pacientům většinou přivodí nesnesitelné, migrénám podobné bolesti hlavy, které se horší během dne. Bolest pulzuje a postihnout může také zrak – člověk pak „bolestí nevidí“. Zvlášť senzitivní pacienty mohou tyto podmínky dohnat ke zvracení. Život osob vyššího věku může ohrozit mozková příhoda.

Žena, která představuje konstituční typ Natrium muriaticum, se od moře vrací vyčerpaná, nešťastná a nemocná. Kromě vyšší váhy (z důvodu zavodnění) je nejviditelněji postižená pleť, která je seschlá, vrásčitá, často „vyzdobená“ nejrůznějšími ekzémy. Jakoby jí slunce ukradlo mládí a ona zestárla alespoň o pět let. Kůže kolem rtů a očí má sklon k oparům a praskání, stejně tak rozpraskají dlaně a paty.

A nepříznivému vlivu slunce zpravidla neunikne ani její menstruační cyklus, který se po příjezdu domů vytratí i na tři měsíce. Běžně má pacientka typu Natrium muriaticum problém s otěhotněním. Početí na sebe po dovolené nechá čekat i půl roku. Starším ženám se zase při letním pobytu u moře horší artritidy. Nejvíce trpí drobné klouby rukou a nohou, přičemž bolesti vedou k výraznému kulhání a evokují neodbytný pocit, že se do kloubů dostala sůl.

Vedle tělesných potíží může homeopatikum Natrium muriaticum pomoci i s psychickými problémy. Především je lékem „zaraženého smutku“. Tento druhů lidí představuje převážně jedince introvertní, uzavřené, snadno se urážející. Když se jich něco niterně dotkne, někdo je urazí nebo nabudou pocitu, že jim okolí zůstává cosi dlužné, dokáží zatvrzele mlčet i několik měsíců. Přičemž na vině mohou být až směšně malicherné skutečnosti.

Natrium muriaticum AKH rozhodně doporučuji ženám, které se chystají na dovolené či líbánky k moři a touží se vrátit se zdravou opálenou pletí. Díky léku Natrium muriaticum AKH se lze vyhnout zdravotním potížím ze sluníčka i vyléčit neplodnost. Při akutním stavu užívejte 1 tabletu co hodinu. Jinak stačí 2 tablety 3krát denně.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

DYSPLAZIE KYČELNÍHO KLOUBU U PSŮ

1.6.2016 DYSPLAZIE KYČELNÍHO KLOUBU U PSŮ

Dysplazie kyčelního kloubu dělá hluboké vrásky nejednomu chovateli. Za svou dlouholetou zkušenost s chovnými psy jsem se setkal s obrovským množstvím případů, kdy musel být krásný pes vyřazen z chovu právě pro tuto genetickou vadu. Byť byla její závažnost sebenepatrnější.

Dysplazii nelze vyléčit, preventivně jí však lze předejít. A to včasným podáním těch správných homeopatik. Aby fenka měla zdravá štěňata, je nejlepší volbou lék Aurum metalicum AKH. Už několik generací nejrůznějších chovných ras díky němu markantně snížilo procento výskytu dědičných vad kloubů. Nejdůležitější je, aby bylo homeopatikum nasazeno na samém počátku březosti, a mohlo tak příznivě ovlivnit vývoj kloubů plodu.

Dysplazie obvykle postihuje velké psy, jako je anglický buldok, čuvač, bordeauxská doga, baset nebo rotvailer. Na jejich zdravotní problémy s klouby dobře zabírá homeopatický přípravek Graphites AKH. Psi konstitučního typu Graphites mají robustnější postavu, jsou velmi při chuti, mívají sklon k nejrůznějším ekzémům a k potížím s klouby. Pokud chcete zmírnit nejen bolesti kloubů, kulhání a vyhýbání se procházkám, podejte svému miláčkovi homepatický přípravek Graphites AKH. Doporučuji dvě tablety třikrát denně. V případě štěňat podávejte Graphites AKH celému chovu v době od jednoho do čtyř měsíců jejich věku.

Druhým lékem, který v případě dysplazie nabízí účinnou pomoc, je Calcarea carbonica AKH. Tento přípravek je rovněž vhodný pro psy větší tělesné konstituce. Narozdíl od psů typu Graphites jsou však velmi uzavření do sebe a nevídaně opatrní. Zpravidla mají problémy s výcvikem a příliš jim nesvědčí ani výstavy nebo přehlídky, během nichž je dostanete na pódium jen s vypětím všech vašich sil. Štěňátka Calcarea carbonica většinou viditelně kulhají a mnohdy mají poškozený víc než jeden kloub - zhusta se postižení týká zároveň kyčelního i kolenního kloubu. Podáním přípravku Calcarea carbonica AKH se dají problémy zmírnit.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

HOMEOPATIE A HUBNUTÍ

4.5.2016 HOMEOPATIE A HUBNUTÍ

Dorty, zákusky, čokolády, koláče, cukroví. Většinou přijdou k duhu, když je člověku smutno nebo je nervózní. Čím víc je mu smutno a cítí napětí, tím víc jí. Čím víc jí, tím víc přibírá. Čím víc přibírá, tím se cítí hůř. Čím víc se cítí hůř, tím víc jí. Čím víc jí, tím víc přibírá… Není nutné propadat panice, i z takového kruhu je možné vykročit. Třeba za pomoci homeopatie. Nemusí jít totiž jen o dietní chyby, na vině může být hormonální nerovnováha.

Homeopatie nabízí hned dva velké léky, které ženám pomohou zbavit se nadbytečných kilogramů i zastavit jejich další ukládání. V prvé řadě je třeba uvést Graphites AKH. Výborně účinkuje na ženy korpulentnější, nejisté, nedůvěřivé a plaché. Typický je pro ně sklon k tvorbě bradavic a ekzémů, takže většina pacientek typu Graphites v minulosti kvůli kožním potížím používala kortikoidy, jež bývají častou příčinou rychlého přibývání na váze. Stejně tak další hormon, estrogen, který ženy uměle doplňují v období klimakteria. V produktivním věku se u nich lze naopak setkat s nepravidelnou menstruací. Jedním ze symptomů premenstruačního syndromu je “žravost”. Čím déle na sebe měsíčky nechají čekat, tím víc toho žena spořádá. Zpravidla také trpí hypofunkcí štítné žlázy, což má za následek únavu, ospalost, nedostatek energie a právě tloustnutí. Jejich nesmělost a uzavřenost vzrůstající váhou zesiluje. Se svým vzhledem jsou velmi nespokojené, trpí komplexem méněcennosti, který poctivě zajídají velkým množstvím jídla, zejména sladkým. Mohu jen potvrdit zkušenost většiny lékařů-homeopatů z celého světa, že dlouhodobé užívání homeopatika Graphites AKH vede k nastolení hormonální rovnováhy. Zlepší se funkce štítné žlázy, zpravidelní se menstruace, mizí záchvaty žravosti i depresivní stavy. Mimochodem homeopaté Velké Británie používají Graphites k léčbě bulimie.

Zmírnit nebo úplně odstranit neovladatelnou chuť na sladké umí také Argentum nitricum AKH. Jedince typu Argentum nitricum nemusíte ani vidět a bezpečně jej poznáte. Prozradí ho šustění papíru od bonbonu nebo sušenek. Že miluje sladké, se pak můžete přesvědčit na vlastní oči. Zbytky čokolády v koutcích úst, na halence marmeládové skvrny od koblížku, kterému neodolali hned na samém počátku dne. Jsou to lidé roztržití, roztěkaní, uspěchaní, impulzivní, horkokrevní mívají strach z výšek a uzavřených prostor.  Proto je Argentum nitricum AKH výtečným lékem stresu, přetažených a rozechvělých nervů, neklidu a trémy, ať už před zkouškou ve škole, nebo důležitou prezentací v práci. Před nebo po absolvování těchto náročných situací povětšinou přichází velké bolesti hlavy, popř. migrény, kterým Argentum nitricum AKH dokáže zamezit. Právě napětí a stres jdou ruku v ruce s chutí na sladké. Praxe většiny homeopatů, včetně té mé, hovoří o tom že, Argentum nitricum dokáže snížit potřebu cukru až o 85 %. Zároveň s tím odstraní napětí a stabilizuje váhu. Někteří lékaři doporučují podávat oba léky – Argentum nitricum a Graphites – společně.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

 

HOMEOPATICKÁ POMOC V TĚHOTENSTVÍ I. DÍL

8.4.2016 HOMEOPATICKÁ POMOC V TĚHOTENSTVÍ I. DÍL

Touhou každé budoucí maminky je přivést na svět zdravé miminko. Měsíce před porodem by proto měly být klidovou zónou, ve které není místo pro jakékoliv starosti. Bohužel, těhotenské obtíže jako nevolnost, nespavost nebo bolesti zad mnohdy otřásají duševní pohodou. I riziko onemocnění je důvodem k obavám, zvlášť když těhotné ženy mají velmi omezený výběr léků. Vždy se však můžete spolehnout na homeopatii, jejíž léčebné postupy si poradí se zdravotními problémy a zároveň neohrozí matku nebo dítě. Věříme, že vám naše rady pomohou k tomu, aby očekávání patřilo k  nejkrásnějším obdobím vašeho života.

Jedno z nejčastěji doporučovaných homeopatik pro těhotné je Silicea AKH, která posiluje vaši imunitu, urychluje regeneraci organizmu a slouží jako prevence před nachlazením. Umenšuje také těhotenskou nevolnost, a pokud je užívaná v kombinaci s lékem Natrium phosphorium AKH, potlačuje nutkání ke zvracení.

Velmi nepříjemné jsou v těhotenství otoky nohou. Zmírnit je pomáhá homeopatikum Apis mellifica AKH. Protože zlepšuje funkci ledvin, pomáhá už od prvních týdnů a dobře působí po celou dobu těhotenství.

S otoky nohou souvisí často i vznik křečových žil. Proti jejich vystoupnutí zabírá velmi dobře Graphites AKH, který výrazně zlepšuje a napravuje stav kůže. Graphites AKH spolu s Apis mellifica AKH může také zabránit růstu výrazného ochlupení na tvářích, na břiše a v oblasti kolem bradavek. Za zvýraznění tělesného ochlupení jsou zodpovědné hormonální změny, které rovněž vedou k vypadávání vlasů. Tento problém pomáhá řešit Acidum phosphorium AKH, které stejně dobře účinkuje i po porodu, kdy ke ztrátě vlasů dochází z důvodu prodělané fyzické a psychické zátěže.

Výtoky jsou v období těhotenství přirozené. Pokud je však výtok dráždivý, pomůže užívání homeopatika Allium cepa AKH. Pokud je výtok zbarvený do zelena, zapáchá, pálí, svědí a má konsistenci tvarohu, svědčí to o infekci pochvy. Na zmírnění potíží doporučujeme užívat protizánětlivé Kalium muriaticum AKH. Tento lék také pomůže s nežádoucími účinky předepsaných antibiotik.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

JARNÍ ALERGIE

24.3.2016 JARNÍ ALERGIE

S rozkvětem přírody se zase o slovo hlásí alergická rýma, kterou v České republice trpí více než milion lidí. Značnou část roku je trápí nesnesitelné svědění očí, pocity pálení v nose a krku, vodnatá rýma, kýchání a kašel. I s těmito potížemi však může pomoci homeopatie.

Polinóza, lidově senná rýma, je zánětlivé onemocnění, které způsobuje kontakt s alergeny. Postihuje oči a dýchací cesty, někdy se projevuje i bolestmi hlavy, svalů a kloubů a zvýšenou teplotou. Komplikace mohou způsobit ztrátu chuti a čichu nebo vést ke vzniku průduškového astmatu. Polinóza se léčí léky, které potlačí projevy alergie, ale mají řadu nežádoucích účinků, jakými jsou zvýšená únava, ale i krvácení z nosu a tvorba krust.

Stále více maminek proto hledá způsoby, jak své děti léčit homeopaticky. Homeopatické léky nemají nežádoucí účinky a pomáhají dlouhodobě - můžete jimi proto řešit akutní alergické potíže, nebo potížím předcházet preventivním užíváním během zimních měsíců. Zároveň platí, že homeopatie je cílená a přesná léčba, proto nepůsobí negativně na nenarozené děti a úlevu od alergie přináší i nastávajícím maminkám, které mají omezené možnosti, jak pečovat o své zdraví.

Homeopatickou pomocí proti „senné rýmě“ je Allium cepa. Homeopatikum pomáhá uvolnit dýchací cesty a na lidský organismus má očistný účinek – díky tomu léčí problémy spojené s různými druhy alergií. Na začátku užívání dochází k častějšímu kýchání i výtoku z nosu, poté ale následuje ústup prvotních potíží. Homeopaté doporučují Allium cepa i v případech potravinové alergie, zejména na ovoce, zeleninu a jejich šťávy.

Homeopatický lék Kalium iodatum chrání dýchací cesty, proto se využívá při léčbě pylových a prachových alergií, které mají rychlý a dramatickým průběh a které doprovází záchvaty dušnosti, otoky nebo dávivý kašel. Pomáhá také při dalších projevech alergie, jakými jsou chrápání nebo slzení a podráždění očí. Kalium iodatum zmírňuje i alergické reakce po bodnutí hmyzem, zejména pak svědění a otoky v místě vpichu.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

HLASOVACÍ SYSTÉM

17.3.2016

Drazí přátele, žádáme Vás o to, abyste nezapomínali potvrdit  svůj hlas, poté co obdržíte výzvu k potvrzený na email, prostřednictvím kterého jste hlasovali. Jinak Váš hlas nemůže být započítán a bude neplatný.

Za technickou chybu se omlouváme

Administrace webu www.budtezdravi.cz

Akademie klasické homeopatie

POSLEDNÍ MOŽNOST NOMINACE!

25.2.2016 POSLEDNÍ MOŽNOST NOMINACE!

Konečný termín zasílání nominací na Cenu za celoživotní přínos homeopatii se blíží. Máte-li tip na odborníka v homeopatii, který si podle vás zaslouží tuto cenu získat, napište nám o něm. Tento rok máte poslední příležitost. Termín ukončení nominací je již 29. 2. 2016! Hlasování bude následně probíhat zde na www.budtezdravi.cz.

Podmínky si můžete připomenout níže.

 

Akademie klasické homeopatie

vyhlašuje

Cenu za celoživotní přínos homeopatii

Kandidovat mohou homeopaté z řad lékařů, veterinářů, farmaceutů, zdravotníků a odborných konzultantů, kteří jsou podle Vás velkým přínosem české homeopatii a výrazně přispěli k osvětě, rozvoji a propagaci homeopatické léčby.

Máme na mysli osobnosti, které obohacují svou odbornou praxi o homeopatické metody a postupy, díky kterým mají na svém kontě tisíce úspěšně vyléčených pacientů. Dále autory homeopatických publikací a článků, jejichž zásluhou se homeopatie zdárně emancipuje v rámci systému moderní medicíny a rozvíjí se jako věda. Nominováni mohou být všichni, kteří znamenitě využívají potenciál, jež homeopatie jako taková nabízí.

Při udělování ceny bude přihlíženo:

1. k působení v homeopatii – homeopatie v ambulanci, nemocnici, v lékárně, vlastní poradna;

2. k publikační činnosti – publikace v časopisech, vlastní díla, na webu;

3. k výzkumné a vědecké činnosti – klinický výzkum homeopatie (ve vlastní praxi), historie homeopatie, technologie výroby atd.;

4. k účasti na kongresech a seminářích, přednášení pro odborníky i veřejnost;

5. k činnostem, jako je koučovaní a školení homeopatů.

Možná je vlastní kandidatura nebo může jednotlivé kandidáty doporučit (nominovat) homeopatická společnost jako celek nebo její jednotliví členové, dále pak nečlenové homeopatických společností z řad lékařů, veterinářů, farmaceutů, zdravotníků a odborných konzultantů nebo i sami pacienti.

Kandidatura a nominace: do 29. 2. 2016

Návrhy nominovaných či vlastní kandidatury včetně zdůvodnění volby (obsah textu by měl odpovídat výše uvedeným kritériím) zasílejte na e-mail budtezdravi@seznam.cz. Můžete přiložit i fotografii nominovaného.

Hlasování: 1. 3. 2016 – 31. 3. 2016

Postup hlasování

Medailonky nominovaných osob postupně uveřejníme na webu, kde pak také bude možné jednotlivým kandidátům přidělovat hlasy. Definitivní podobu medailonků připravíme v přímé spolupráci s nominovanými.

Kandidáti, kteří získají hlasů nejvíce, postoupí do finálového kola a odborná porota rozhodne o vítězi. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v rámci V. homeopatického kongresu, a to v sobotu 9. dubna 2016 před zahájením společenského večera v ostravském Imperial Hotelu.

DETOXIKACE POMOCÍ HOMEOPATIE II. DÍL

4.2.2016 DETOXIKACE POMOCÍ HOMEOPATIE II. DÍL

Při detoxikaci organizmu nesmíme opomenout Graphites AKH. Se Sulfurem má společné to, že pomáhá pacientům, jejichž potíže jsou vážné a jejichž léčba se táhne už roky. Je to velký lék hormonálních potíží. Stejně jako Sulfur AKH léčí nemoci kůže jako akné, ekzémy a lupénku. Graphites AKH si ví rady také se záležitostmi jako jsou furunkly, srůsty, fistuly a bradavice. Je předním kosmetickým homeopatikem, které zajistí, že budete vypadat skutečně dobře. Dodává kvalitu nehtům, zabraňuje vypadávání vlasů a naopak podporuje jejich růst.

Řeší zdravotní potíže způsobené přejídáním, kterému se o svátcích jen málokdy vyhnete. Graphites AKH je účinný na zácpu i nadýmání. Zabraňuje skladování přebytečných tuků v těle, takže o přípravku Graphites AKH by v první řadě měl uvažovat ten, kdo chce zhubnout, ale pohyb nemá moc v lásce a k tomu je příliš ostýchavý na to, aby se vydal třeba do veřejné posilovny. Protože se trápí tím, jak vypadá, snaží se v jídle omezovat. Jenže to vydrží jen chvíli. Při nejbližší příležitosti – a že jich o Vánocích a novoročních oslavách je – všechna dobrá předsevzetí poruší. Takový člověk se pak na sebe zlobí o to víc. Uzavře se do sebe a samotu i zlobu dál vydatně zajídá. Homeopatikum Graphites AKH je v tomto případě velmi užitečné.

Natrium phosphoricum AKH léčí potíže zažívacího ústrojí a přináší úlevu těm, kteří nezřízené hodováním prokládají popíjením vína, likérů a jiného alkoholu. Homeopatikum uleví od pálení žáhy, od průjmů, při stavech po přejídání a při kocovině. Tento lék se také osvědčil při léčbě koliky a kyselých průjmů u dětí a kojenců.

Natrium phosphoricum AKH řeší onemocnění, které vzniká v důsledku špatné výměny látek. Řeč je o dně a o kolikách ledvin a žlučníku, které zanese písek. Ten se může usazovat kvůli změně jídelníčku, který je pro daného člověka nezvyklý, nestandardní. Například když se člověk rozhodne (třeba v rámci novoročních předsevzetí) stát se vegetariánem, přitom maso tvořilo běžnou součást jeho denního menu. Pacienti, pro které je Natrium phosphoricum AKH, velmi účinným lékem, mívají nažloutlou barvu kůže, sliznic, očního bělma, jazyka i zubů. Často jim kysele zapáchá dech, pálí je žáhá a především podléhají různým druhům průjmů.

Při potížích s játry, žlučníkem a ledvinami pomáhá rovněž Solidago virgaurea AKH. Tučné, výrazně sladké a slané dobroty i alkohol orgány zatěžují. Užívání léku je regeneruje, zlepšuje výsledky jaterních testů a snižuje hladinu cholesterolu. Ulevuje také od bolestí žlučníku, palčivého problému lidí, kteří se nedokážou ubránit náruživému mlsání. Užíváním lze také předcházet růstu některých druhů ledvinových a žlučníkových kamenů.

Zlepšení funkce ledvin a jater má blahodárné kosmetické účinky. Například mnohé pacientky, které tento lék užívají, pozorují zlepšení kvality vlasů. Doslova zázračně působí v případě žlutohnědých až hnědých skvrn na kůži, tzv. „stařecké skvrny“. Postupně je odstraňuje a zamezuje jejich dalšímu výskytu. Kvalita kůže se zlepšuje celkově.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

JAK VYČISTIT TĚLO ZEVNITŘ – DETOXIKACE POMOCÍ HOMEOPATIE I. DÍL

1.2.2016 JAK VYČISTIT TĚLO ZEVNITŘ – DETOXIKACE POMOCÍ HOMEOPATIE I. DÍL

Do nového roku mnozí vstupujeme s předsevzetími o zdravějším životním stylu, někteří zvažují, že své tělo očistí půstem. Pokud se vaše myšlenky upínají tím to směrem, čtete správný článek. Očistu můžete nastartovat s pomocí homeopatie.

Homeopatika pomáhají nastartovat vnitřní očistu a stimulují organizmus, aby se lépe vyrovnal s následky nezdravého stravování i hektického životního stylu. A navíc, obzvlášť v případě detoxikace, platí: „Jak uvnitř, tak navenek.“ Vylepšení vzhledu je pak příjemným bonusem, který vás samotné potěší a vaše okolí jistě ocení.

Hlavním lékem „pročištění“ těla je Sulfur AKH, hovoří se o něm jako o „univerzálním čističi“. Pomáhá při vnitřní intoxikaci a zdravotních problémech, které s ní souvisejí.  Jde o příznaky, které byly potlačeny (ne uzdraveny) a nemoc jakoby ustoupila do hloubky a začala se projevovat v podobě jiných strastí. Nebo naopak, když klasická léčba „vytáhla na povrch“ potíže, které zůstávaly skryté.

Typické jsou kožní onemocnění. Sulfur AKH tak kupříkladu mírní těžký průběh akné a zlepšuje vzhled mastné a nezdravé kůže. Pomůže při ekzémech, opruzeninách, lupénce i při pocitech svědění a pálení, které choroby kůže mnohdy doprovází.  Sulfur AKH vyřeší i nadměrné pocení, uleví od zápachu nohou. Je to totiž zároveň velký lék nepříjemných symptomů spojených s hormonální aktivitou.

Pokud má pacient zažívací problémy, které si způsobí sám tím, že jednoduše nechce dodržovat zásady správného a zdravého stravování, je Sulfur AKH jednoznačnou volbou. Nadměrnou chuť k jídlu navíc snižuje. Mezi typická novoroční předsevzetí patří i: „Přestanu kouřit.“ Také s tím může Sulfur AKH pomoci.  Mírní nepřekonatelnou chuť na cigaretu a zbavuje kuřáckého kašle.

Zpravidla je toto homoepatikum vhodné pro osoby, jejichž onemocnění se horší vlivem mrazu a studeného větru, přestože jsou to spíše horkokrevné typy.

O detoxikaci pro jiné homeopatické typy se dozvíte v dalších dílech…

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.


CENA ZA CELOŽIVOTNÍ PŘÍNOS HOMEOPATII

19.1.2016 CENA ZA CELOŽIVOTNÍ PŘÍNOS HOMEOPATII

Akademie klasické homeopatie

vyhlašuje

Cenu za celoživotní přínos homeopatii

Kandidovat mohou homeopaté z řad lékařů, veterinářů, farmaceutů, zdravotníků a odborných konzultantů, kteří jsou podle Vás velkým přínosem české homeopatii a výrazně přispěli k osvětě, rozvoji a propagaci homeopatické léčby.

Máme na mysli osobnosti, které obohacují svou odbornou praxi o homeopatické metody a postupy, díky kterým mají na svém kontě tisíce úspěšně vyléčených pacientů. Dále autory homeopatických publikací a článků, jejichž zásluhou se homeopatie zdárně emancipuje v rámci systému moderní medicíny a rozvíjí se jako věda. Nominováni mohou být všichni, kteří znamenitě využívají potenciál, jež homeopatie jako taková nabízí.

Při udělování ceny bude přihlíženo:

1. k působení v homeopatii – homeopatie v ambulanci, nemocnici, v lékárně, vlastní poradna;

2. k publikační činnosti – publikace v časopisech, vlastní díla, na webu;

3. k výzkumné a vědecké činnosti – klinický výzkum homeopatie (ve vlastní praxi), historie homeopatie, technologie výroby atd.;

4. k účasti na kongresech a seminářích, přednášení pro odborníky i veřejnost;

5. k činnostem, jako je koučovaní a školení homeopatů.

Možná je vlastní kandidatura nebo může jednotlivé kandidáty doporučit (nominovat) homeopatická společnost jako celek nebo její jednotliví členové, dále pak nečlenové homeopatických společností z řad lékařů, veterinářů, farmaceutů, zdravotníků a odborných konzultantů nebo i sami pacienti.

Kandidatura a nominace: do 29. 2. 2016

Návrhy nominovaných či vlastní kandidatury včetně zdůvodnění volby (obsah textu by měl odpovídat výše uvedeným kritériím) zasílejte na e-mail budtezdravi@seznam.cz. Můžete přiložit i fotografii nominovaného.

Hlasování: 1. 3. 2016 – 31. 3. 2016

Postup hlasování

Medailonky nominovaných osob postupně uveřejníme na webu, kde pak také bude možné jednotlivým kandidátům přidělovat hlasy. Definitivní podobu medailonků připravíme v přímé spolupráci s nominovanými.

Kandidáti, kteří získají hlasů nejvíce, postoupí do finálového kola a odborná porota rozhodne o vítězi. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v rámci V. homeopatického kongresu, a to v sobotu 9. dubna 2016 před zahájením společenského večera v ostravském Imperial Hotelu.

 

CO NA RÝMU, CHŘIPKU I ANGÍNU

14.12.2015 CO NA RÝMU, CHŘIPKU I ANGÍNU

Prosinec je tradičně obdobím nejen předvánočního shonu či sváteční pohody, ale je také obdobím rýmy, kašle i chřipkové epidemie. Homeopatie je šetrná a účinná, její velkou výhodou je také to, že se dá kombinovat s jakýmikoli dalšími léky, a při tom se nesnižuje účinnost žádného léku.

Při počátečních stavech chřipky či pocitu „něco na mě leze“ je vhodné začít léky Dulcamara AKH a Allium cepa AKH. Dulcamara pomáhá při pocitu bolestivosti celého těla, kloubů a svalů, doprovázejících chřipku. Dulcamara se osvědčila i při léčbě zánětů průdušek a dýchacích cest, při léčbě zánětů ledvin a močových cest. Pomáhá při prochladnutí, po sezení na studeném, při promočení nohou. Při začátečních stavech chřipky, při pásovém oparu. Allium cepa pomáhá při rýmě nejen akutní, ale i chronické, která může souviset s alergií. Pomáhá také při začínajícím kašli.

Pokud se nepodařilo nemoc podchytit včas a máte již vysokou teplotu až horečku, použijte Bella-donnu AKH. Je také lékem první volby pří léčbě angíny, s bolestí a horečkou.

Jako podporu při antibiotické léčbě a na stavy po antibiotické léčbě se výborně osvědčilo Kalium muriaticum AKH. Je to velký lék při chronických, dlouhodobých onemocněních, která se často vracejí a nepříliš úspěšně se léčí pomocí antibiotik.

Pro zvýšení imunity se osvědčila Silicea AKH, je také vhodná při nachlazení bez vysoké teploty, které se často opakuje a nemá dramatický průběh.

Pokud cítíte, že se vám brzy objeví opar na rtu, je vhodné neprodleně začít užívat léky Dulcamara AKH a Thuja occidentalis AKH a častých dávkách.

Na kašel jsou léky první volby Kalium iodatum AKH a Kalium carbonicum AKH. Kašel typu Kalium iodatum je suchý, časem přechází do vlhkého kašle a zpět do suchého, často spastický. Pacient vykašlává zelenohnědý nebo žlutozelený hlen, kašel se zhoršuje obvykle v noci, u topení nebo v teplé místnosti. Kašel typu Kalium carbonicum je na začátku obvykle suchý, potom přechází do vlhkého. Vzniká při změně počasí na vlhké a studené. Zhoršuje se obvykle v noci, většinou s píchavou bolestí na průduškách.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

JAK NA DĚTSKÝ STRACH

2.12.2015 JAK NA DĚTSKÝ STRACH

Možná stačí zavzpomínat: V podvečer 5. prosince zařinčí řetězy. Nejprve pod okny, pak přede dveřmi a za chvíli čerti rámusí přímo v předsíni. Co naplat, že je Mikuláš uklidňuje. Vždyť sám se svým majestátným plnovousem budí hrůzu, byť posvátnou. A k tomu všemu musíte s kůží na trh. Nezlobil? Zlobil? Jak moc? Spraví to básnička. Jenže… jako na potvoru si nemůžete ani za nic vzpomenout!

Během mikulášské nadílky dítě zažije strach, který se může vyvinout v různé zdravotní obtíže, a výjimkou nejsou ani ty opravdu závažné. Homeopatie nabízí několik základních léků, které nemoci a poruchy způsobené vyděšením a leknutím pomohou vyřešit.

Jedním z nich je Artemisia AKH. Pomáhá pacientům trpícím nespavostí, nočními můrami a děsy, které je po zážitku silného úleku pronásledují. Dítě, jež v noci nespí, respektive spí hůř, je přes den ospalé a nesoustředěné. Má menší chuť k jídlu, a tak ztrácí na váze. Mnohdy se objeví symptomy jako koktání, zajíkání či nervové tiky.

Dalším ověřeným lékem je Bella-donna AKH. Je vhodný pro děti, které na leknutí reagují prudce, křikem, překotným útěkem a hledáním bezpečí u rodičů.  Postihuje je pak psychická horečka. Nadměrně se bojí, všude vidí strašidla a duchy. U menších a obzvlášť citlivých dětí se mohou objevit i febrilní křeče nebo epileptické záchvaty. V noci vyděšené dítě doslova blázní, utíká, brání se. Pokud se jej snažíte utišit, nevnímá vás. Neslyší, co říkáte, dívá se skrze vás a má rozšířené zorničky. Často následuje noční pomočování a strach ze tmy.

Pro přítulné, mazlivé a citlivé děti je v těchto případech účinná Silicea AKH. Když takové dítě vystrašíte, onemocní. Trápí jej nespavost, zhusta náměsíčnost a především astma. Jde o psychosomatickou chorobu, kterou může spustit právě strach.  Sekundárně se problémy původně psychického rázu mění na organické, takže astma pokračuje chronickým zánětem a dítě opakovaně trpí bronchitidami.

Argentum nitricum AKH zbaví problémů děti, jež jsou hodné, přátelské a zároveň poněkud roztržité, chaotické. Nejvíce je trápí obavy z toho, že nedostanou sladké. Většinou onemocní už týden před Mikulášem z “nekonečného“ čekání, které je pro ně velmi vyčerpávající. Pořád se ujišťují, že je sladká odměna nemine. Špatně spí a jejich nervozita se s blížícím se osudným večerem neustále stupňuje. Typické jsou bolesti hlavy a bříška, na které si stěžují zejména před usnutím a před cestou do školky či školy. Přidat se může noční pomočování nebo tiková porucha.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

HOMEOPATICKÁ POMOC PŘI PŘEJÍDÁNÍ

10.11.2015 HOMEOPATICKÁ POMOC PŘI PŘEJÍDÁNÍ

Během zimního období naše váha nezřídka poskočí nahoru. Je méně příležitostí k sportování, a pomalu se blíží čas vánočního mlsání, a děti i jejich rodiče začínají těšit na cukroví, záplavu sladkostí i bramborový salát s kaprem. Nikoho nepřekvapí, že přemíra jídla nedělá dobře a může být taky příčinou mnoha zdravotních potíží.

S pomocí homeopatie můžete zmírnit následky přejídání a také mu předcházet. Homeopatické léky neztrácejí preventivním užíváním účinnost a je možné je užívat dlouhodobě. Protože jsou vyráběné z přírodních surovin, nemají nežádoucí účinky a pomáhají v péči o zdraví i nastávajícím a kojícím maminkám.

V listopadových dnech už se výrazně projevují jí chladné počasí a úbytek denního světla. Úzkost zapříčiněnou dlouhotrvající tmou a melancholickou náladu zahánějí děti i dospělí konzumací velkého množství jídla. Nezřídka podnikají noční výpravy do lednice a cpou se cukrovinkami, ze kterých však následně zvracejí, případně mají zácpu. Těmto problémům můžete předcházet pravidelným užíváním homeopatika Graphites AKH, které sníží chuť k jídlu a zlepší psychické rozpoložení, což se ve výsledku projeví i formou zdravého hubnutí v rozmezí několika kilogramů.

Některé děti patří mezi zdatné jedlíky a jsou schopné zkonzumovat velké množství různorodých pokrmů a nápojů. Vyhýbají se pouze mléku, zároveň je někdy přepadá chuť na vaječné skořápky, křídu, omítku a další nejedlé předměty. Užívání homeopatického léku Calcarea carbonica AKH omezí záchvaty hladu, které děti postihují během úplňku a kdykoliv jsou nervózní. Zároveň homeopatikum napomůže tomu, aby se dítě trpící nadváhou zbavilo svých faldíků.

Pokud se následkem mlsání přeci jen dostaví zažívací potíže, sáhněte po homeopatiku Sulfur AKH. Tento lék pomáhá v případech, kdy děti po konzumaci velkého množství různorodých pokrmů trápí vyčerpávající průjmy, ale i tehdy, když snězené potraviny zhoršují stav akné nebo svědivých ekzémů. Sulfur AKH je hlavním homeopatikem napomáhající k „pročištění“ při vnitřní intoxikaci. Zapomenout nesmíme na Arsenicum album AKH. Tento homeopatický lék pomáhá citlivým osobám při akutních reakcích na snězené jídlo, které se projevují nejčastěji nepříjemnou kopřivkou a svěděním.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

JAK NA PODZIMNÍ NEMOCI

6.10.2015 JAK NA PODZIMNÍ NEMOCI

Během podzimu se častěji než v jiných obdobích potýkáme s infekčními nemocemi. Chladná rána a teplá odpoledne, plískanice, studený vítr… není divu, že děti i jejich rodiče uléhají do postelí s nachlazením, chřipkou nebo angínou. Pokud hledáte způsob, jak účinně řešit nejčastější zdravotní problémy těchto dní, pomůže vám homeopatie.

Homeopatie je vhodná jako prevence často nemocné, ale pomáhá i jako šetrná akutní léčba. Homeopatické léky nemají nežádoucí účinky a preventivním užíváním neztrácejí účinnost. Protože jsou vyráběné z přírodních surovin, nemohou negativně působit na nenarozené děti a mohou je užívat i nastávající maminky, které mají jinak omezené možnosti, jak pečovat o své zdraví.

Častými zdravotními problémy těchto dní jsou chřipka a angína. Chřipku často vnímáme jako běžné onemocnění, ale pro dětský organismus je souboj s touto nemocí vysilující. Jestliže chřipka už zaútočila, sáhněte po léku Bella-donna AKH, který nemocnému uleví od bolestí hlavy a břicha i od horečky. Bella-donna AKH je také hlavním homeopatickým lékem proti angínám. Pomáhá při akutních stavech s prudkým zhoršením: tiší palčivé bolesti oteklých mandlí a sráží vysoké horečky. Chřipku i angínu léčí velice šetrně a nezpůsobuje nevolnost nebo otupělost.

Brouzdání ve vlhkém listí, pád do kaluže nebo jen studený vítr mohou mít za následek nachlazení. Homeopatikum Allium cepa AKH si poradí s rýmou − spolehlivě uvolní zahleněné dýchací cesty a na rozdíl od nosních sprejů a kapek je bezpečné ho užívat libovolně dlouho, dokud rýma nepoleví. Kalium carbonicum AKH pomůže zastavit úporný kašel. Uleví i nezbedům, kteří byli za zapomenutou čepici potrestaní zánětem uší. Podporuje také regeneraci organismu po dlouhé nemoci.

Při bolestivém, štěkavém kašli, vyvolaném chladným vzduchem pomáhá Capsicum AKH. Je zároveň homeopatickou první pomocí při zánětu močových cest, dalším zdravotním problému, který na podzim postihuje děti i jejich rodiče. V sychravém počasí a narůstajícím stresu se nemusí oslabený imunitní systém se infekci ubránit. Capsicum AKH uleví od bolesti a zmírní nepříjemné pocity při močení. Podporuje tělo v boji s infekcí a ulevuje nejen od bolesti, ale s užíváním léku mizí i pocit tlaku v močové trubici a časté nutkání k návštěvě toalety.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

HOMEOPATICKÁ POMOC PRO ŠKOLÁKY

2.9.2015 HOMEOPATICKÁ POMOC PRO ŠKOLÁKY

Nástup do školy je pro dítě náročný psychicky i fyzicky. Musí se vyrovnat s odloučením od rodičů, soustředit se na probírané učivo a vycházet s novými spolužáky. Zároveň přichází do prostředí, ve kterém se snadno šíří infekční onemocnění a které zatěžuje jeho imunitní systém. Problematické chování, vysokou nemocnost i nejběžnější zdravotní problémy vám pomůže zvládnout homeopatie.

Homeopatie je v péči o dětské zdraví tou nejlepší volbou: homeopatické léky se vyrábějí z přírodních surovin, nemohou negativně ovlivnit vývoj dítěte a nezatěžují jeho organismus, proto je možné užívat je preventivně i při dlouhodobých zdravotních problémech.

Některé děti špatně snášejí školní prostředí, ve kterém se musejí vyrovnávat s nepochopením. Svou frustraci si vybíjí na spolužácích, ubližují jim a vyrušují, aby si vynutily pozornost. Problematické chování pomáhá řešit homeopatikum Chamomilla recutita AKH. Na rozdíl od léků proti poruchám pozornosti netlumí osobnost dítěte. Homeopatikum zbavuje dětské chování vzteku, který je reakcí na bolest nebo emocionálně vypjatou situaci. Děti přestanou rušit při vyučování a vymizí záchvaty agresivity. Chamomilla recutita AKH pomáhá školákům i při nespavosti nebo bolestech břicha, které nedovolí usnout. Tiší bolesti při zánětu uší nebo bolesti zubů. Zmíněné problémy se obvykle zhoršují v teplém prostředí a během noci, signalizuje je zarudnutí jedné tváře.

Začátek podzimu provází teplotní výkyvy - rána jsou nepříjemně chladná, ale po poledni slunce hřeje. Změny počasí zatěžují imunitní systém dětí stejně jako stres ze školního prostředí. Děti jsou pak zranitelnějšími ve chvíli, kdy se kolektivem šíří infekční onemocnění. Homeopatikum Silicea pomáhá nabudit imunitu dětí i jejich rodičů. Preventivním užíváním homeopatika můžete předcházet chřipce, nachlazením i zánětům mandlí a středního ucha. Pokud už nemoc propukla, podáváním léku třikrát denně podpoříte tělo v boji s nákazou a zkrátíte tak dobu onemocnění.

Zdravotní problémy způsobené přechody mezi teplým a chladným prostředím pomáhá léčit homeopatikum Dulcamara AKH. Při léčbě chřipky ulevuje už od prvotních bolestivých příznaků, poradí si s bolestmi zad, svalů, kloubů i ledvin, které vzniknou například po sezení na studených lavičkách a prolézačkách za chladnějšího počasí.

Nachlazení provází i rýma, kterou šetrně léčí homeopatický lék Allium cepa AKH. Nosní spreje a kapky sice přinášejí rychlou úlevu, ale rýmu neléčí a mohou se užívat jen omezenou dobu. Homeopatikum uvolní zahleněné dýchací cesty, je možné ho užívat libovolně dlouho a bez obav z nežádoucích účinků. Od urputné rýmy pomůže dětem každého věku, ale i nastávajícím a kojícím maminkám nebo seniorům.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

HOMEOPATICKÁ POMOC NA VÝLETECH DO PŘÍRODY

14.7.2015 HOMEOPATICKÁ POMOC NA VÝLETECH DO PŘÍRODY

Slunečné počasí přímo vybízí k výpravám za krásami letní přírody. I výlety po českých lesích, autokempech a koupalištích se však mohou změnit v nechtěné dobrodružství. Jestliže chcete být raději připravení než zaskočení, přečtěte si v našem článku, jak můžete homeopaticky ochránit ty nejmenší výletníky i sebe samotné.

S pomocí homeopatie se můžete na výlety do přírody připravit s předstihem. Homeopatické léky preventivním užíváním neztrácejí účinnost a nemají nežádoucí účinky. Protože nemohou negativně působit na nenarozené děti, posílí zdraví i nastávajících maminek.

Na výletech nám dělají nechtěnou společnost klíšťata a komáři. Komáří štípance jsou nepříjemné, ale neškodné. Přisáté klíště však může být příčinou virové encefalitidy nebo lymské boreliózy. Pokud si chcete komáry a klíšťata udržet od těla, preventivní užívání homeopatických léků Kalium iodatum a Sulfur má odpuzující účinek. Tyto homeopatické léky se také podporují léčbu akutních i chronických stavů při onemocnění právě boreliózou.

V létě nejsou ničím výjimečným pády při horských túrách, jízdě na kole nebo z koňského sedla. Hlavním poúrazovým homeopatikem je Hypericum perforatum, které zmírní bolesti pohmožděných kolen, zápěstí a loktů. Pomůže i těm, kteří se musejí vzdát letních radovánek kvůli zlomenině nebo vyvrtlému kotníku. Na rozdíl od běžných léků proti bolesti lze Hypericum perforatum AKH užívat libovolně dlouho a bez strachu z nežádoucích účinků.

Citlivější děti se mohou i v létě nachladit, stačí koupání ve studené vodě, pití chlazených nápojů nebo přemíra zmrzliny. Imunitu rodičů i dětí celoročně posiluje homeopatikum Silicea. Homeopatikum pomáhá léčit i záněty středního ucha, které mohou vzniknout, když se voda z přírodních nádrží dostane dítěti do uší nebo nosu.

Příčinou zdravotních problémů mohou být i vlhké plavky nebo oblečení, proto by vodáci i příznivci koupání měli mít sbalené i homeopatické léky Dulcamara AKH a Thuja occidentalis AKH. První jmenovaný lék pomáhá léčit následky prochladnutí, jakými jsou rýma a kašel. Prochladnutí a koupání v řekách nebo v přírodních nádržích může vést také k rozvoji infekce močových cest. Thuja occidentalis AKH podpoří tělo v boji s infekcí a zmírní nepříjemné pocity při močení.

Přejeme vám krásné léto plné zážitků a dobrodružství bez jakýchkoliv potíží!

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

FOTOSOUTĚŽ: ZAOSTŘETE NA HOMEOPATII!

9.7.2015 FOTOSOUTĚŽ: ZAOSTŘETE NA HOMEOPATII!

Léto rozkvetlo do krásy a počasí zve k výletům do přírody. Je tedy ta nejvhodnější doba, abychom vyhlásili soutěž pro všechny přátele homeopatie a fotografy. Až do konce srpna se můžete přihlásit do fotosoutěže „Zaostřete na homeopatii!“ a vyhrát jednu z hodnotných cen. Váš fotografický um napomůže i tomu, aby prokoukly publikace z našeho nakladatelství, ale hlavně ukáže, jak je homeopatie už od přírody krásná.

Co můžu vyhrát?

Soutěžící na prvních třech místech získají hodnotné ceny, díky kterým budou i v budoucnu jejich fotografie pastvou pro oči.

1. místo – stativ, dárkový poukaz Megapixel v hodnotě 1 000 Kč

2. místo – brašna, paměťová karta s kapacitou 32 GB, utěrka z mikrovlákna

3. místo – paměťová karta s kapacitou 32 GB, utěrka z mikrovlákna

Chci soutěžit, co mám udělat?

Pošlete nám do 31. srpna jednu nebo více digitálních fotografií na e-mailovou adresu soutez@budtezdravi.cz, případně fotky přiložte ke zprávě, kterou odešlete na facebookový profil Akademie klasické homeopatie. Nezapomeňte připojit své celé jméno, e-mailový a telefonický kontakt, abychom vás mohli v případě výhry co nejrychleji kontaktovat. Připište také název, tedy druh rostliny a místo, na kterém jste ji zachytili.

Co mám fotit?

Do soutěže se můžete přihlásit pouze s fotografiemi rostlin, ze kterých jsou vyráběny homeopatické léky řady Česká homeopatie AKH. Pokud si nejste jistí, které to jsou, podívejte se do seznamu níže.

Jak se rozhodne o vítězi?

Všechny fotografie uveřejníme na naší facebookové stránce. Do středy 30. září pak můžete pro fotografie hlasovat prostřednictvím označení „To se mi líbí“. Deset fotografií s největším počtem označení „To se mi líbí“ postupuje do finále, ve kterém rozhodneme o konečném pořadí.

Ještě něco?

Ano, pokud zjistíme, že některá z fotografií není původním autorským dílem (tj. shoduje se s obrázkem z fotobanky nebo je stažená z webové stránky aj.), pak vyřadíme soutěžícího, který fotografii do soutěže přihlásil, abychom zajistili férovou soutěž ostatním.

Podrobná pravidla fotosoutěže najdete níže. Těšíme se na vaše příspěvky a všem soutěžícím už teď držíme place!

tým Akademie klasické homeopatie

 

 

PODROBNÁ PRAVIDLA FOTOSOUTĚŽE

1. organizátor fotosoutěže

Organizátorem soutěže je společnost Akademie klasické homeopatie, spol. s r.o., se sídlem: Vaňkova 48/1011, 700 30 Ostrava, Česká republika. Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, spisová značka: C 12070.

2. termín konání

Do soutěže je možné přihlásit se zasláním jedné nebo více fotografií v období od 9. 7. 2015 do 31. 8. 2015. V období od 1. 9. 2015 do 30. 9. 2015 bude možné pro přihlášené fotografie hlasovat na facebookové stránce společnosti Akademie klasické homeopatie. Vítěz soutěže bude vyhlášen nejpozději v sobotu 17. 10. 2015.

3. účastníci fotosoutěže

Soutěže se mohou účastnit pouze fyzické osoby, občané České republiky. Ze soutěže budou vyloučeni účastníci jednající v rozporu s pravidly či dobrými mravy. Vyloučením ze soutěže ztrácí soutěžící nárok na předání výhry a to bez náhrady.

4. systém fotosoutěže

Do fotosoutěže je možné přihlásit pouze vlastní fotografie v digitální formě, které zachycují rostlinu (nebo její části) ze seznamu uvedeného výše. Fotografie účastníci přihlašují prostřednictvím e-mailu odeslaného na adresu soutez@budtezdravi.cz nebo prostřednictvím zprávy odeslané na facebookovou stránku Akademie klasické homeopatie. Součástí soutěžního příspěvku musí vždy být i celé jméno autora, e-mailový a telefonický kontakt, bydliště a popis/název fotografie.

Přihlášené fotografie budou následně vystaveny na facebookové stránce Akademie klasické homeopatie, pro jednotlivé fotografie bude možné hlasovat označením „To se mi líbí“. Deset fotografií, které budou mít k půlnoci 30. 9. 2015 nejvyšší počet označení „To se mi líbí“ postupuje do finále, ve kterém organizátor určí výherce věcných cen.

Organizátor vyhodnotí pouze fotografie, které splňují výše popsaná kritéria a současně žádným způsobem nejsou v rozporu s dobrými mravy.

6. ceny

Autoři tří vítězných fotografií získají věcné ceny a vouchery:

1. místo – stativ, dárkový poukaz Megapixel v hodnotě 1 000 Kč

2. místo – brašna, paměťová karta s kapacitou 32 GB, leštící hadřík

3. místo – paměťová karta s kapacitou 32 GB, leštící hadřík

Pokud se výherce nepodaří kontaktovat nebo výhru odmítne, výhercem se stává další v pořadí. Výherci budou zveřejněni nejpozději 17. 10. 2015 na facebookových stránkách Akademie klasické homeopatie.

7. soukromí

Zasláním fotografií do fotosoutěže účastník uděluje souhlas se zpracováním zaslaných osobních údajů v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. O ochraně osobních údajů. Organizátor neposkytne osobní údaje účastníků třetí osobě, rovněž nebude údaje využívat k marketingovým účelům. Může však účastníky kontaktovat a informovat je o průběhu soutěže. Zasláním fotografií účastník dává souhlas s publikováním fotografií v tiskové nebo elektronické podobě v rámci soutěže, při její propagaci a v propagačních materiálech Akademie klasické homeopatie, spol. s r.o.

Soutěžící prohlašuje, že je autorem zaslaných fotografií a není si vědom toho, že by třetí osoba bránila nebo zpochybňovala uveřejnění fotografií.

8. závěrečná ustanovení

Cenu není možné vymáhat soudní cestou, na cenu není právní nárok a nárok na cenu nelze převést na jinou osobu. Cenu není možné nárokovat v alternativní podobě. Organizátor soutěže si vyhrazuje právo nahradit deklarovanou cenu cenou obdobného typu a odpovídajících hodnot. V případě jakýchkoliv sporů, které vyplývají z této soutěže nebo vznikly v souvislosti s ní, budou řešeny rozhodnutím organizátora soutěže.

HOMEOPATICKÁ POMOC NA CESTÁCH

29.5.2015 HOMEOPATICKÁ POMOC NA CESTÁCH

Blížící se Mezinárodní den dětí nás inspiroval k tomu, abychom se zamysleli, jak ochránit děti v nastávajícím čase výletů a letních dovolených. To může být problematické zejména při cestách do zahraničí, kde nás jazyková bariéra odděluje od zdravotní péče, o jejíž kvalitě a ceně mnoho nevíme. V našem článku se proto dočtete, co si s sebou přibalit do homeopatické lékárničky.

Homeopatické léky vám pomůžou už před odjezdem – nemají nežádoucí účinky a preventivním užíváním neztrácejí účinnost, proto díky nim můžete předcházet nejčastějším potížím. Homeopatie je šetrná a cílená léčba, proto nepůsobí negativně na nenarozené děti a na cestách ochrání i nastávající maminky.

Natrium phosphoricum AKH pomáhá při průjmech, které vznikají po příjezdu na místo kvůli odlišnému složení vody a exotickým pokrmům. Zmírňuje také nevolnost, která se dostavuje už před odjezdem. V případech „cestovní horečky“ je vhodné podávat také lék Argentum nitricum AKH. Poradí si s dalšími projevy stresu, jakými jsou nespavost a bolesti hlavy. Děti i dospělé navíc uklidní před první cestou letadlem nebo lodí. Pokud bývá dítěti nevolno při jízdě autem nebo autobusem, pomůže mu nepříjemné pocity překonat lék Silicea AKH.

S  cestováním jsou spojeny také otoky nohou, které způsobuje dlouhé sezení v autě, autobuse nebo letadle. Užívání homeopatického léku Apis mellifica AKH problém s otoky minimalizuje. Apis mellifica AKH je zároveň účinnou první pomocí při včelím a vosím bodnutí, když zmírňuje otok i bolest.

Na cesty za sluncem si přibalte léky Bella-donna AKH a Melilotus officinalis AKH, které pomáhají při úpalu a úžehu. K přehřátí může dojít nejen na přímém slunci, ale také při dlouhých cestách autem. Melilotus officinalis AKH utiší bolesti hlavy, pomáhá i u souvisejících potíží jakými jsou malátnost, závratě a poruchy vědomí. Bella-donna AKH pomáhá proti nesnesitelným bolestem hlavy a zmírňuje doprovodné horečky. Uleví také v případech letních angín, které se mohou nečekaně objevit, když dítě střídavě pobývá na slunci a v klimatizovaných prostorách.

Věříme, že se vám nesnáze na cestách vyhnou a léto prozářené sluncem si spolu s dětmi užijete bez jakýchkoliv potíží!

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

HOMEOPATIE A PROŘEZÁVÁNÍ ZOUBKŮ (DOKONČENÍ Z ČASOPISU MAMINKA)

24.2.2015 HOMEOPATIE A PROŘEZÁVÁNÍ ZOUBKŮ (DOKONČENÍ Z ČASOPISU MAMINKA)

Prořezávání zoubků není v pravém smyslu nemocí, přesto může řadu rodičů vyděsit. Dříve klidné dítě pláče a křičí, nespí, nejí, někdy má dokonce zvýšenou teplotu - není divu, že si tyto příznaky někteří vykládají jako projev vážnějších zdravotních problémů. S pomocí homeopatie však můžete růst zoubků udělat méně bolestným pro dítě a nakonec i pro sebe samotné. Více se dozvíte v našem článku.

Nejprve trocha teorie: mléčné zuby se začínají prořezávat obvykle mezi šestým a osmým měsícem, obvykle se objevují dříve u děvčátek než chlapců. Jejich růst nesouvisí s dalším fyzickým nebo psychickým vývojem a není zcela neobvyklé, když se první zoubek objeví například už ve třech měsících. Dvacítka mléčných zoubků se prořezává dásní v určitém pořadí, díky čemuž vám můžeme dát alespoň přibližný harmonogram. Nejdříve se prořezávají spodní řezáky (tzv. „jedničky“), následují je horní přední řezáky a postranními řezáky („dvojky“). Přibližně v prvním roce začínají růst stoličky, poté špičáky a přibližně okolo druhého roku se prořezávají druhé stoličky. Samotný proces se začíná malým hrbolkem na dásni. Při rychlejším prořezávání se může utvořit i malá podlitina. Zvlášť nepříjemné je pro dítě prořezávání větších stoliček.

Ptáte se, proč vlastně na růst zoubků děti tak silně reagují? Z pozice dospělého člověka je snadné zapomenout na to, že se dítě musí vyrovnat s pro něj neznámými pocity, když bolest a nepohodlí prožívá vůbec poprvé. Rodičům situaci komplikuje fakt, že se tyto nepříjemné pocity může dítě pociťovat dříve, než je zřejmé, že na vině je prořezávající se zub. Dítě je neklidné, pláče a křičí zdánlivě bez příčiny. Je proto mít na paměti i další příznaky, ke kterým patří nespavost, nechutenství, snaha upoutat pozornost rodičů, v některých případech i zarudlé tváře a otoky dásní.

Pomoc přináší hned trojice homeopatických léků. Chamomilla recutita AKH je zřejmě při prořezávání zoubků tím nejčastěji užívaným homeopatikem. Nasazuje se tehdy, pokud ke zhoršení problémů dochází nejčastěji v noci nebo vlivem tepla. Bolest dítě snáší špatně - křičí, rodiče kouše, kope a škrábe, aby si vynutilo jejich plnou pozornost. Nápadné také je, že na straně, kde roste zoubek, je hlava dítěte oteklá a zarudlá. Mellitotus officinalis AKH podáváme, pokud bolest vystřeluje z dásní do hlavy, zároveň prořezávání zoubků probíhá s teplotou a dítě velmi špatně snáší dotek. Lék Bella-donna AKH ulevuje dětem, které se jeví jako rozzlobené a prořezávání zubů u nich probíhá s vysokými horečkami, které mohou způsobit febrilní křeče. Je typické, že dítě je raději teple oblečené, mívá horkou hlavu, ale zároveň studené ruce. Horečku u něj střídá zimnice.

Homeopatie může pomoci také tehdy, když chcete šetrně podpořit růst rovných a zdravých zubů. Lék Silicea AKH pomáhá dětem, u kterých se problémy s růstem neomezují pouze na zuby. Tyto děti jsou obvykle hubené, nepřibírají na váze, jsou zimomřivé, bledé, nesmělé až zakřiknuté. Homeopatikum podporuje jejich zdravý růst dlouhodobě, ale zvlášť vhodné je nasazení léku ve věku 5 tet, kdy se mění chrup. Ale také podání při problémech v pozdějším věku (od 10 let) může uchránit dítě před nošením rovnátek. Dalším lékem podporujícím růst rovných a zdravých zubů je homeopatikum Thuja officinalis AKH. Homeopaté jeho nasazení doporučují u dětí, které často trápí zubní kazy a krvácení dásní. Lék pomůže tento stav zlepšit.

 

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

HOMEOPATICKÁ POMOC PŘI JARNÍ ÚNAVĚ

20.2.2015 HOMEOPATICKÁ POMOC PŘI JARNÍ ÚNAVĚ

Po chladných zimních měsících nezřídka pociťujeme únavu a vyčerpání. Naše těla spotřebovala zásoby energie a vitamínů, mnoho z nás navíc prodělalo (nebo přechodilo) v uplynulých týdnech chřipku či jiné respirační onemocnění. Jak s pomocí homeopatie zatočit s jarní únavou se dozvíte v tomto článku.

Odhaduje se, že jarní únavu na sobě pociťují až tři čtvrtiny populace, přičemž mnohem častěji postihuje ženy. Únava je signálem toho, že organismus už sahá do svých rezerv. Imunitní systém je přetížený, protože nás během zimních měsíců chránil před opakovanými útoky nemocí, které se v interiérech rychle šíří. Naše obranyschopnost trpěla i při přechodech mezi vytopenými prostory a chladnými exteriéry. Energetické zásoby, ze kterých by tělo mohlo čerpat, se zmenšovaly spolu s tím, jak se snažilo vzdorovat chladu.

Zatěžovány byly také játra, žlučník a žaludek, které musely zpracovávat těžší jídla a ve svátečním čase také více sladkostí a alkoholu. Svůj podíl na jarní únavě tak má i podrážděné zažívání. Dlouhodobá absence přirozeného tepla a světla se zase může podepsat na vaší psychické pohodě. Jarní únavu tak často provází i výkyvy nálad a deprese. Společné působení všech těchto faktorů má za následek, že tělo nesnese nároky, které na něj klade aktivní jaro.

S pomocí homeopatie však můžete jarní únavu přemoci. Kalium carbonicum AKH nasazují homeopaté při léčbě potíží dýchacích cest, jako jsou bronchitida nebo chronické astma. Homeopatikum ale také podporuje regeneraci organismu vysíleného dlouhým bojem s nemocí. Pomáhá nejen v případech jarní únavy, ale i tehdy, pokud vyčerpání souvisí s přepracováním. Homeopatikum dále prospívá zdraví seniorů, když posiluje srdeční činnost a cévy srdce a mozku.

Významným lékem v boji s jarní únavou je Acidum phosphoricum AKH. Homeopatikum je názorným příkladem toho, jak homeopatie nahlíží na pacienta jako na celek. Pomáhá se zotavením po operacích nebo dlouhotrvajících zdravotních problémech, které jsou příčinou fyzického i psychického vyčerpání. Acidum phosphoricum AKH zlepšuje duševní rozpoložení a zároveň navrací síly organismu, který poznamenaly nejen prodělané nemoci, ale také dlouhá absence přirozeného světla a tepla.

Vysílenému imunitnímu systému pomůžete užíváním léku Silicea AKH. Homeopatikum zabrání tomu, aby na oslabený organismus zaútočila další infekce. S posílením imunitního systému se k aktivitě probouzí celý organismus, který má více sil, díky čemuž mizí pocit únavy. Silicea AKH podporuje imunitu dětí a dospělých celoročně, a je proto jedním z klíčových léků homeopatické prevence.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

HOMEOPATIE PO ÚRAZECH (DOKONČENÍ Z ČASOPISU MAMINKA)

28.1.2015 HOMEOPATIE PO ÚRAZECH (DOKONČENÍ Z ČASOPISU MAMINKA)

Sníh a mráz přinášejí nejen možnost sportovního vyžití v horských střediscích, ale i zvýšené riziko úrazů. Není přitom potřeba vyrážet hned na sjezdovky nebo do běžecké stopy, i ve městech na nás čekají nervózní řidiči spěchající po zledovatělé vozovce a neudržované chodníky. Stačí chvilka nepozornosti a úraz je na světě. Jak s pomocí homeopatie zajistit šetrnou poúrazovou léčbu se dozvíte v tomto článku.

I když jsou obecně k úrazům náchylnější děti a starší lidé, nevyhýbají se nehody v zimních měsících vůbec nikomu. Proto by součástí domácích lékárniček měl být homeopatický lék Hypericum perforatum AKH. Utiší bolesti po naražení kostrče nebo zápěstí, tedy u nejčastějších zranění po pádu na kluzkém povrchu, poradí si i s následným pobolíváním zhmožděnin. Od bolesti uleví i v případech vážnějších úrazů, jakými jsou naštípnutá kost, zlomenina, vykloubené rameno nebo vyvrtnutý kotník. Zatímco běžně dostupné léky proti bolesti mohou mít nežádoucí účinky a není vhodné je užívat dlouhodobě, homeopatikum nezpůsobuje nevolnost ani otupělost a rekonvalescenci jím můžete podporovat libovolně dlouho.

Úrazy často provázejí bolestivé otoky. Homeopatickou pomoc nabízí lék Apis mellifica AKH. Díky němu ustoupí otoky zhmožděných končetin a kloubů a zmizí i pulzující bolest.

Vážné úrazy na zimních sportovištích a chodníkových kluzištích mohou skončit krvácivým poraněním. Preventivním užíváním homeopatika Melilotus officinalis AKH můžete předcházet rozvinutí silnějšího krvácení po ošklivých pádech i poraněních hlavy. Pomáhá také pro lepší vstřebávání modřin. Melilotus officinalis AKH také zlepšuje koordinaci pohybů u lidí, které trápí vysoký krevní tlak.

Větší množství úrazů v zimních měsících je zapříčiněno i kratší dobou denního světla. Vidění v šeru a cit pro odhad vzdáleností podpoříte užíváním léku Argentum nitricum AKH. Preventivním užíváním homeopatika zlepšuje soustředění a schopnost udržovat rovnováhu, zároveň také mírní nervozitu. I takto lze malým lyžařům pomoci, aby se vyhnuli úrazu.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

AKADEMIE KLASICKÉ HOMEOPATIE NA FACEBOOKU? TO SE MI LÍBÍ!

21.1.2015 AKADEMIE KLASICKÉ HOMEOPATIE NA FACEBOOKU? TO SE MI LÍBÍ!

Jedno z našich novoročních předsevzetí je být více aktivní na sociálních sítích. Pokud chcete na plnění našeho předsevzetí osobně dohlédnout, navštivte naši stránku na Facebooku.

Jedno zvednutí palce vám zajistí přísun novinek, například:

Pokud nechcete, aby vám cokoliv ze seznamu výše uteklo, nezapomeňte naši stránku také přidat do seznamu svých zájmů. Stačí kliknout na tlačítko „+sledovat“.

Nevíte jak nás najít? Napište do pole pro vyhledávání „Akademie klasické homeopatie“ nebo klikněte ZDE.

Je něco, co vás zajímá? Napište nám přímo na náš profil nebo pošlete zprávu.  Naše předsevzetí je zkrátka být vám blíže.

ANKETA PRO ČTENÁŘE RODIČOVSKÝCH ČASOPISŮ

15.1.2015 ANKETA PRO ČTENÁŘE RODIČOVSKÝCH ČASOPISŮ

Patříte mezi čtenáře rodičovských časopisů? Pomozte nám zjistit, ve kterých časopisech si články MUDr. Alexandra Fesika najdou své vnímavé čtenáře. Stačí vyplnit anonymní dotazník, který naleznete v tomto článku.

Chceme informovat o možnostech homeopatické léčby co nejširší okruh rodičů, proto provádíme menší průzkum a zajímá nás i váš názor. Vaše odpovědi nám pomohou zjistit, které časopisy jste si oblíbili a o jaká témata máte zájem. Stačí kliknout na odkaz níže a začít vyplňovat. Dotazník je zcela anonymní, takže můžete být naprosto upřímní.

Anketa pro čtenáře rodičovských časopisů

Pokud rodičovské časopisy neodebíráte a nečtete, poproste o vyplnění své přátele a známé, pro které byly časopisy zdrojem rad během těhotenství nebo prvních let života dítěte. Dotazník můžete jednoduše sdílet, stačí zkopírovat následující odkaz do e-mailu nebo zprávy:

http://www.survio.com/survey/d/K3V8R5Z5B0J0Z4Z4R

Anketu můžete také jednoduše sdílet přímo z našeho profilu na Facebooku.

Děkujeme za vaše odpovědi!

tým Akademie klasické homeopatie

HOMEOPATIE A OČISTA ORGANISMU (DOKONČENÍ Z ČASOPISU MAMINKA)

15.1.2015

Vánoční svátky jsou časem cukroví, chlebíčků i přípitkům na zdraví a šťastná shledání. Není divu, že se po jejich skončení cítíme nafouklí, ztěžklí a příliš unavení na energické vykročení do nového roku. Pokud hledáte způsob, jak šetrně zahnat zažívací potíže nebo jak nastartovat očistu, pomůže vám homeopatie.

Hlavním lékem „pročištění“ organismu je Sulfur AKH. Pomáhá při vnitřní intoxikaci a zdravotních problémech, které s ní souvisejí - mírní průběh akné a zlepšuje vzhled mastné a nezdravé kůže. Pomůže při ekzémech a svědění, při nadměrném pocení, uleví od zápachu nohou. Sulfur AKH je homeopatickým katalyzátorem, který dokáže nastartovat jiné druhy léčby, pokud nepřinášejí očekávané výsledky.

Citlivým osobám často trpícím reakcemi na snědené jídlo, zejména nepříjemnou kopřivkou a svěděním, pomáhá homeopatický lék Arsenicum album AKH.

Natrium phosphoricum je jedním z hlavních homeopatických léků proti zažívacím obtížím - uleví od pálení žáhy, od průjmů nebo při stavech po přejídání. Tento lék se také osvědčil při léčbě koliky a kyselých průjmů u dětí a kojenců.

Solidago virgaurea AKH pomáhá při potížích s játry, žlučníkem a ledvinami. Užívání léku zlepšuje výsledky jaterních testů a snižuje hladinu cholesterolu v krvi, je také prevencí růstu některých druhů ledvinových a žlučníkových kamenů.

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

HOMEOPATIE A POSÍLENÍ IMUNITY (SOUTĚŽTE S ČASOPISEM MAMINKA)

15.12.2014

Čekají nás nejchladnější měsíce roku, během kterých by se děti měly radovat i ze sportováních her v napadaném sněhu. Mnohdy však stačí zapomenutá šála, promoklé oblečení nebo mrazivý vítr a zasněžený svah vystřídá přeplněná čekárna u lékaře. Pokud chcete nemocem předcházet, anebo je zarazit hned v počátku, pomůže vám homeopatie.

Imunitu dětí i dospělých můžete během celého roku upevňovat užíváním homeopatického léku Silicea AKH. Jedna nebo dvě tablety podávané denně uchrání děti od chřipky, nachlazení a angín. Pokud nemoc už propukla, můžete podáváním léku třikrát denně podpořit tělo v jeho boji s nákazou a zkrátit tak i dobu onemocnění. Silicea AKH také skvěle léčí záněty uší a mandlí po dlouhém pobytu v chladném prostředí.

Během chladných období roku se rychle šíří chřipka a angína. Chřipku často vnímáme jako běžné onemocnění, ale pro dětský organismus je souboj s touto nemocí vysilující. Jestliže chřipka už zaútočila, sáhněte po léku Bella-donna AKH, který nemocnému uleví od bolestí hlavy, břicha i od horečky. Bella-donna AKH je také hlavním homeopatickým lékem proti angínám. Tiší palčivé bolesti oteklých mandlí a sráží vysoké horečky. Chřipku i angínu léčí velice šetrně a nezpůsobuje nevolnost nebo otupělost.

Děti se nachladí až třikrát častěji než dospělí. Často stačí jen chvíle v promoklém oblečení, jindy prochladnou poté, co se zpotily během venkovního dovádění. Dulcamara AKH dětem uleví při následném nachlazení. Pomáhá i během počátečních stádií chřipky, když tiší bolesti zad, svalů a kloubů. Poradí si i bolestmi ledvin, které vznikly ze sezení na prochladlých prolézačkách a studené zemi.

Velmi časté jsou nyní i rýmy provázející nachlazení. Allium cepa AKH šetrně léčí rýmu i u velmi malých dětí anebo těhotných a kojících žen. Pomáhá i chronicky nemocným pacientům, kteří užívají jiné léky. Nosní spreje a kapky sice přinášejí rychlou úlevu, ale rýmu neléčí a mohou se užívat jen omezenou dobu. Při urputných rýmách je proto homeopatikum Allium cepa AKH tou nejlepší volbou, protože je možné ho užívat libovolně dlouho a bez obav z nežádoucích účinků. Během nachlazení lék také pomáhá uvolnit zahleněné dýchací cesty.

SOUTĚŽ PRO ČTENÁŘE A ČTENÁŘKY ČASOPISU MAMINKA

Soutěžte s námi a vyhrajte dárkový balíček, ve kterém najdete hrníček, slušivé triko a kalendář, který bude zároveň vašim homeopatickým rádcem. Ceny čekají na deset nejrychlejších z vás. Soutěžní otázku naleznete v prosincovém čísle časopisu Maminka na straně 195, odpověď na ni ve článku výše.

 

Odpověď zašlete na tento email: budtezdravi@budtezdravi.cz

 

Výše uvedené informace mají pouze informativní a vzdělávací charakter, nenahrazují konzultaci s odborníkem v případě zdravotních potíží.

HOMEOPATIE ANO - ČTENÍ NEJEN PRO PEDIATRY

31.10.2014 HOMEOPATIE ANO - ČTENÍ NEJEN PRO PEDIATRY

O náplni nové brožury „Homeopatie ANO“ říká téměř vše už její podtitul „Pozitivní zkušenosti pediatrů s českou homeopatií“. Lékařům, lékárníkům, zdravotnímu personálu i pacientům přináší brožura informace o povaze homeopatické léčby a o jejích výhodách a širokém uplatnění při léčbě dětských pacientů.

Editorem brožury je MUDr. Alexander Fesik, který se při jejím sestavování opíral o početný tým lékařů. Díky jeho úsilí brožura představuje praktické zkušenosti více než dvacítky lékařů a to ve formě kazuistik i doporučení, jak pracovat s konkrétními homeopatickými léky.

Brožura je primárně určená pro odborníky, ale čtenáře s homeopatií seznámí jednoduchou a uživatelskou formou. Její praktičnost a názornost oceníte, i pokud jste teprve na začátku své homeopatické cesty a uvažujete o zavedení homeopatie ve vlastní praxi. Léčebné postupy a doporučení budou vaší oporou a v budoucnu je můžete konfrontovat se svými rostoucími zkušenostmi.

Brožura je strukturovaná podle nejčastěji používaných homeopatik v pediatrické praxi. U každého léku naleznou čtenáři krátký výklad o jeho nejčastějších indikacích. Výklad následují případy z praxe oslovených lékařů, případně jejich doporučení, jak s konkrétním homeopatickým lékem pracovat.

Pro rychlé vyhledávání mohou čtenáři využít rejstřík zdravotních problémů, který je odkáže k případu a homeopatickému léku, jehož nasazení vedlo k uzdravení pacienta. Brožura také obsahuje kontaktní údaje lékařů, kteří se podíleli na vzniku brožury - díky tomu je mohou kontaktovat ti, kteří potřebují kvalitní homeopatickou péči.

Jsme přesvědčení o tom, že brožura „Homeopatie ANO - pozitivní zkušenosti pediatrů s českou homeopatií“ pro vás budou inspirací a oporou.

 

ZMĚNA ADRESY SÍDLA

30.9.2013

Vážení přátelé homeopatie,

Akademie klasické homeopatie od 1. 10. 2013 sídlí na nové adrese:

Hašlerova 674/9, Ostrava – Stará Bělá, 724 00


http://www.mapy.cz/#!q=ha%25C5%25A1lerova%25209&t=s&x=18.245403&y=49.774914&z=15&l=15&d=addr_8854294_0_3

PROGRAM HOMEOPATICKÝCH KAZUISTIK V OSTRAVĚ

13.9.2013

PROGRAM

Homeopatických kazuistik

sobota 14. 9. 2013

Kongres proběhne v hotelu IMPERIAL

Tyršova 6
701 38 Ostrava - centrum

registrace účastníků 8:00–9:00

téma přednášky

přednášející

1. blok přednášek, 9:00–10:30

Homeopatika během těhotenství a porodu

MUDr. Jana Hlavsová

Případ autismu

MUDr. Marta Štecová

Homeopatická léčba autismu – zázrak nebo doporučený postup?

MUDr. Alexander Fesik

10:30–11:00 coffee break

2. blok přednášek, 11:00–13:00

Léčba ekzému homeopatií

Ing. Pavla Antonínová, Ph.D.

Případ migrén

MUDr. Marta Štecová

Homeopatická léčba psů v rodinném prostředí

Tereza Rykrová

Homeopatie versus chirurgie ve veterinární ordinaci

MVDr. Jiří Zábojník

13:00–14:00 přestávka s obědem

3. blok přednášek, 14:00–16:00

Využití homeopatie v krizových intervencích

PhDr. Lucie Baronová

Homeopatická léčba dětí nemocných nebo nespokojených rodičů

MUDr. Miroslava Střížová

Homeopatický úplněk na Lysé hoře

Ing. Pavla Antonínová, Ph.D.

Osobnosti homeopatie – D. V. Popov a 65 let homeopatické praxe

Mgr. Anastázie Fesiková

16:00–16:30 coffee break

4. blok přednášek, 16:30–18:00

Archetypy v umění a homeopatii

MgA. Petr Raška

Praktická homeopatie jako součást běžné ORL praxe

MUDr. Zuzana Ferrová

Homeopatická léčba posttraumatických poruch chování u zvířat

MVDr. Monika Čížková

společenský večer s rautem od 19:30


PROGRAM

Homeopatických kazuistik

neděle 15. 9. 2013

téma přednášky

přednášející

1. blok přednášek, 9:00–10:30

„Jaká matka, taká Katka!“ – léčba rodiny homeopatem- pediatrem

MUDr. Helena Bartůšková

Homeopatie a „čínská medicína“ – možnosti společného prospěchu

MUDr. Alexander Fesik

Argentum nitricum – lékárníkův lék první volby

Irina Kaplijová

Zkušenosti s homeopatickou léčbou

MUDr. Hana Jarošová

11:00–11:30 coffee break

2. blok přednášek, 11:30–13:10

Lycopodium – homeopatický lék šesti životních cyklů

MUDr. Alexander Fesik

Alternativní léčba cholery na Haiti

MVDr. Zdeněk Cvrček

oficiální zakončení kongresu a udělení účastnických listů

*  změna programu vyhrazena

PROGRAM DRUHÉHO HOMEOPATICKÉHO KONGRESU

20.3.2013

PROGRAM

DRUHÉHO HOMEOPATICKÉHO KONGRESU

Pátek 12. 4. 2013

8:00 – 9:00 Registrace účastníků


Téma přednášky                                                                   Přednášející

1. Blok přednášek 9:00 – 10:30

 

Archetypální homeopatie a její výhody                                 MUDr. Alexander Fesik

Překlad  Hahnemanovy disertační práce                              Bc. Pavlína Nováčková

Bella-dona jako nenahraditelný lék v praxi                           MUDr. Stauderová Naděžda

profesionálního homeopata

 

10:30 – 11:00 coffee break


2. Blok přednášek 11:00 – 13:00

 

Perioperačná a postoperačná  homeopatická                       MVDr. Elena Majerčíková Čelková

starostlivosť  o psa s torziou žalúdka

Princip homeopatické očisty organizmu                                Mgr. Havlíková Daniela

v běžné lékárenské homeopatii

Archetypálni populační homeopatie jako                               MUDr. Alexander Fesik

technologie volby homeopatického léku

Případ  astmatu                                                                      MUDr. Zuzana Čajková

Bella-donna - zátěžový test kvality právníků v terénu            Mgr. Kiril Fesik

 

13:00 – 14:00 přestávka s obědem

 

3. Blok přednášek 14:00 – 16:00

 

Pediatrické zkušenosti                                                            MUDr. Jaroslava Andresová

Kdo je doopravdy homeopatickým jablkem                            MUDr. Alexander Fesik

Belladonna léčivá krasavice z Lyse Hory                               Mgr. Jana Hlavsová

Bella-donna jako záchrana lékárníků                                     Blahová Renata Dis.

Potřebuje psychosomatika homeopatii

a  homeopatie  psychosomatiku?                                           MUDr. Eva Jašková

 

16:00 – 16:30 coffee break


4. Blok přednášek 16:30 – 18:00

 

Osobní zkušenosti s dobou použitelnosti                               Mgr. Anastázie Fesiková

homeopatických leků

Bella-donna v praxi obvodního lékaře                                    MUDr. Miroslava Střižova

Zkušenosti s homeopatickou léčbou těžkých                         MVDr. Jiři Zabojník

pacientů ve veterinární praxi

Studentské práce na téma homeopatie 2008-2012               Bc. Pavlína Nováčková

Placebo, nocebo a účinek homeopatického leků                   MUDr. Miklánek

 

Společenský večer s rautem od 19:00

 

Sobota 13. 4. 2013

 

Téma přednášky                                                                   Přednášející

5. Blok přednášek 9:00 – 11:00

 

Homeopatie a reconnection                                                   Ivo Haizer

Výhody homeopatii v praxe obvodního lékaře.                      MUDr. Kufová Markéta

Stanovení spravedlivé ceny homeopatické konzultace         MUDr. Fesik Alexander

Bella-donna ve sportovní praxi                                              Bc. Jan Bílek

Porovnaní ekonomické                                                          MUDr. Alexander Fesik

konkurence schopnosti homeopatických metod

 

11:00 – 11:30 coffee break

 

6. Blok přednášek 11:30 – 13:00

Taktika a strategie diagnostiky a léčby Bella-donny            MUDr. Alexander Fesik

Ekonomická rozvaha homeopatické a                                 Ing.  Antonínová Pavla Ph.Dr.

klasické léčby v rodině s dětmi

Business plán homeopatické poradny                                 Lucie Garczarzová

Srovnání souborů nedokonaných a                                     Ing. Martin Hrinko, Ph.D.,MBA

dokonaných sebevražd

 

13:00 – 14:00 přestávka s obědem

 

7. Blok přednášek 14:00 – 16:00

 

Maminčina princeznička Bella-Donna nebo Chamomilla       PhDr. Lucie Baronová

Příběh Terezky a Aurum metallicum                                       MUDr. Štecova Marta

Apis  Mellifica - jed včely, která nepije                                     MVDr. Pavol Čech

DG:Hydrocephalus u psa

Bella-donna je tu, všude mezi námi. Jaká vlastně je?            MUDr. Čajková Zuzana

Slavnostní zakončení kongresu

Pozvánka na druhý homeopatický kongres

27.11.2012

AKADEMIE KLASICKÉ HOMEOPATIE

POŘÁDÁ 

HOMEOPATICKÝ KONGRES 

V Ostravě dne 12. - 13. 4. 2013

Kongres proběhne v hotelu IMPERIAL

Tyršova 6
701 38 Ostrava - centrum

 

Téma kongresu

Hahnemannova tradice ve 21. století

Archetypy v homeopatii

Taktika homeopatické léčby

Belladonna – první homeopatický lék

Homeopatický přístup k pacientovi po uzdravení

Ekonomické aspekty homeoptie

Vážení přátelé a příznivci homeopatie,

 

rádi bychom Vás pozvali na již druhý Homeopatický kongres, který se bude věnovat pokračování Hahnamanovy tradice ve 21. století, tedy moderní, ale zároveň autentické homeopatii.

 

Tento kongres bude věnován homeopatickým archetypům, jejich hlubokému pochopení a praktickému využití. Zaměříme se také na taktiku a strategii homeopatické léčby i prevence. Budeme hledat cesty efektivního využití homeopatie, aby každý odborník mohl naplno pomáhat svým pacientům. Opět se vzájemně obohatíme o cenné zkušenosti a nové poznatky.

 

 

Těšíme se na Vaši účast a na Váš přínos do rozvoje homeopatie

Akademie klasické homeopatie

MUDr. Alexander Fesik

 

Předběžný program kongresu

(Názvy a pořadí jednotlivých přednášek upřesníme později)

1. den – 12. 4. 2013

8:00 – registrace účastníků

9:00 – 13:00 odborný program

13:00 – 14:00 přestávka s obědem

14:00 – 18:00 odborný program

19:00 – 23:00 společenský večer

2. den – 13. 4. 2013

9:00 – 13:00 odborný program

13:00 – 14:00 přestávka s obědem

14:00 – 16:00 odborný program

16:00 – 16: 15 zakončení kongresu

 

V případě zájmu si stáhněte, vyplntě a zašlete přihlášku (viz. Publikace ke stažení)

Po obdržení Vaší přihlášky s platbou Vám potvrdíme registraci.

Vyplněnou přihlášku

posílejte na níže uvedenou adresu nebo e-mail.

Kontaktní adresa kongresu:

Akademie klasické homeopatie

Horní 73, Ostrava – Dubina 700 30

Tel.: 596 113 330, 776 879 799

e-mail: homeokongres@email.cz

 

číslo účtu: 35-1762050287/0100

variabilní symbol: 1242013

do zprávy pro příjemce uveďte své příjmení a jméno

Podpořte Českou homeopatii, pracujte s námi!

18.10.2012

Podpořte Českou homeopatii

Pracujte s námi!

Hledáme sympatické a spolehlivé lidi pro provedení prezentací v lékárnách, zdravotních střediscích a na specializovaných výstavách.

Nabízíme:

×        pružnou pracovní dobu

×        možnost práce při studiu

×        včasnou výplatu

×        pracovní zkušenosti

×        školení a podporu

×        práce v místě bydliště nebo studia

×        příležitost cestovat

×        perspektivu trvalé spolupráce a kariérního (profesního) růstu v naší společnosti

×        mladý, přátelský kolektiv a příjemnou pracovní atmosféru

×        zaškolení na náklady společnosti

×        prostor pro seberealizaci

×        ohodnocení 60-100Kč na hodinu

Požadujeme:

×        schopnost učit se novým věcem

×        spolehlivost

×        výborné komunikační dovednosti

×        příjemné vystupování

×        pracovitost a iniciativu

×        umění předat informace

Svůj životopis zasílejte na e-mail: info@budtezdravi.cz, nezapomeňte uvést region, ve kterém chcete pracovat. Další informace rádi poskytneme na tel. čísle 724 520 286.

Těšíme se na konstruktivní spolupráci.

Regiony:

Ostrava, Praha, Brno, Zlín, Olomouc, Opava, Havířov, Frýdek – Místek.Přihlašte se k odběru novinek

Nechte se informovat o novinkách a akcích ze světa homeopatie.

MUDr. Alexander Fesik

MUDr. Alexander Fesik